Uvažuješ nad kúpou Android telefónu? Apríl je ten správny čas

  • Vianoce sú už za nami, takže nový smartfón si asi budeš musieť kúpiť sám. Ak však ešte stále váhaš nad konkrétnym modelom, môžeš sa tešiť na apríl, ktorý so sebou prináša celú kopu nových, krásnych a výkonných android smartfónov.
  • Vianoce sú už za nami, takže nový smartfón si asi budeš musieť kúpiť sám. Ak však ešte stále váhaš nad konkrétnym modelom, môžeš sa tešiť na apríl, ktorý so sebou prináša celú kopu nových, krásnych a výkonných android smartfónov.

Svet smartfónov s Androidom môže byť často chaotický a neorganizovaný, ale zdá sa, že tento rok sa stal debutom pre dostupnosť najrôznejších mobilných zariadení práve mesiac Apríl. Šesť mesiacov po tom, čo Google vypustil android Marshmallow, sú všetci ostatní výrobcovia pripravení zaplaviť trh mobilnými telefónmi s najnovším operačným systémom. Táto vlna androidov už začala telefónmi ako je Xiaomi Mi 5Samsung Galaxy S7, ale budúci kalendárny mesiac je ten čas, kedy vypukne ozajstná vojna o zákazníkov, pretože voľba a rozmanitosť bude skutočne široká

foto: digitaltrends.com

Vlajková loď Huawei-u P9 a jeho duálny kamerový systém majú byť k dispozícií 6.apríla, a tento dátum je aj dňom, kedy Meizu odhalí svoj M3 Note. O týždeň neskôr sa môžeš tešiť na HTC, ktorý svetu predvedie svoju vlajkovú loď s očakávaným názvom HTC 10. Oppo sa k zábave pripojí zhruba v rovnakom čase a vypustí svoje Oppo R9 a R9 Plus.
Či už sa jedná o 16-megapixelovú prednú kameru modelu R9, oživenie známeho HTC BoomSound alebo ďalší Huawei telefón s nadupanou batériou (3 900mAh), určite sa nájde mnoho zariadení, ktoré budú vábiť všetkých Android fanúšikov. A aby toho nebolo málo, jedinečnosť a extravaganciu predvedie aj nový Zopo Speed 8, ktorý si nárokuje titul prvého smartfónu s deca-core procesorom.

OPPO-R9

foto: engadget.com

Dva hlavné faktory, ktoré sú hnacou silou vlajkových lodí Android telefónov túto jar, sú načasovanie Marshmallow OS a dostupnosť čipovej sady Qualcomm Snapdragon 820. Ten druhý je jednoduchý: úžasné nové čipy si zaslúžia úžasné nové telefóny, ktoré dokážu predviesť ich schopnosti, a Snapdragon 820 sa už osvedčil aj ako víťaz Mi 5 a Galaxy S7 recenzií. Ešte zaujímavejší aspekt je Android sám o sebe.

Úplne integrovať Android softvér s Google môže trvať aj viac ako 4 mesiace, pričom tento proces zahŕňa aj pridanie lepších aplikácií fotoaparátu a vynikajúce spracovanie obrazu, ako to ukazujú obzvlášť Samsung a LG. To je aj dôvod, prečo sa smartfón LG G5, aj napriek tomu, že bol na Mobile World Congress oznámený už na konci februára, nebude dodávať skôr ako 1.apríla. Nové Xperie od Sony sú na tom rovnako, hoci japonská spoločnosť ešte nemá pevný dátum (teda okrem „niekedy toto leto“). Asi aby si si stihol našetriť, ak budeš mať záujem o kúpu.

lg-g5-mwc-201602-20_1019vlad-savov-1.0

foto: theverge.com

Android výrobcovia zaostávajú zhruba pol roka za Google

V posledných troch rokoch Google vypustil pár opakovaní Androidu, z toho posledný v októbri 2015. Tento akt je v najlepšom záujme Google, pretože spoločnosť sa snaží držať krok (alebo byť o pár krokov napred, záleží na uhle pohľadu) s iOS od firmy Apple. Nové „ajfóny“ s novým softvérom zvyčajne vždy dorazia v septembri, a úlohou Google je čeliť im spolu s čerstvou porciou Androidu.

Vzhľadom na čas, ktorý potrebujú výrobcovia zariadení na realizáciu najnovšieho softvéru, sa v poslednom čase akosi stalo samozrejmosťou, že februárový Mobile World Congress sa stane ústredným bodom pre oznamovanie nových smartfónov a týždne po ňom nastáva čas, aby sa tieto Android zariadenia dostali na trh. Tento rok sa zdá, že sa väčšina sústreďuje práve na prvý aprílový týždeň, ide však skôr o náhodu, ako premyslený marketingový plán. Avšak, ak bude plán Google pokračovať rovnakým tempom, nebude žiadnym prekvapením, ak sa takto budú Androidy na trh vypúšťať aj do budúcna.

 

Hardvérový partneri spoločnosti Google chápu, že prioritou je bojovať s iOS, nie iPhoneom ako takým. Dátumy vypúšťania Android zariadení na trh im sťažujú vypustiť vlastné vlajkové lode včas pre letnú sezónu nákupu smartfónov. Rovnako pre nich však vytvárajú príležitosť, ako si vytvoriť takýto priestor už na jar. V apríli budú teda potenciálni kupci smartfónov zahltení výberom nových Marshmallow zariadení.

 

Tento rok je apríl mesiac androidov

Ak hľadáš nový skvelý smartfón, najlepšie bude, ak pár týždňov počkáš, aby si videl, kto má čo v ponuke. Viac zariadení bude zahŕňať USB-C, LG a Huawei sa ťa budú snažiť presvedčiť, že iba jedna zadná kamera nestačí, a každý ti predvedie lepší a efektívnejší priemyselný dizajn.
Apple tiež nezaostáva a oznamuje príchod na trh svojho lacnejšieho a menšieho iPhone SE, no skôr sa zdá, že aprílu bude vládnuť úspech Androidov. Nikdy nevieš, možno sa týmto začína nová epizóda, kedy budeme aprílom pomenúvať mesiac Androidu.

 

 

700X500

foto: zopomobile.com

Isté je, že tento apríl budeš mať na výber z mnohých zariadení. Ako spokojná majiteľka smartfónu značky Oppo, ti odporúčam „čeknúť“ aj značky, o ktorých tvoji kamoši možno nepočuli, aby ti náhodou niečo dobré neuniklo.
Voľba bude ťažká, šance sú vyrovnané.

Zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: cbsistatic.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech