Už aj Tesla. Hackeri napadli jej účet na Twitteri a webové stránky

  • Vyzerá to tak, že po tom ako „hackli“ slovenské facebookové stránky pravdy alebo hniek, tak si niekto urobil zálusk aj na väčšie zviera. Začína to byť dnes celkom populárna zábavka.
image_1430055295.png
  • Vyzerá to tak, že po tom ako „hackli“ slovenské facebookové stránky pravdy alebo hniek, tak si niekto urobil zálusk aj na väčšie zviera. Začína to byť dnes celkom populárna zábavka.

 

Konkrétne sa jedná o ich web a účet na Twitteri. Táto obrovská spoločnosť si buď nie veľmi účinne stráži tieto záležitosti alebo ju napadol nejaký expert. Medzičasom si rovno ukradli aj Twitter účet Elona Muska, CEO Tesla Motors. Myslím, že IT oddelenie bude mať dosť práce s naprávaním škôd a vylepšovaním zabezpečenia.  

Prvé známky ukradnutia stránky vyskočili už okolo obeda v Amerike, keď vyšiel tweet, kde útočníci napísali, že celé konto je pod ich kontrolou a rovno aj zmenili meno z „Tesla Motors“ na #RIPPRGANG. O niekoľko minút neskôr začali z účtu prúdiť tweety, ktoré sľubovali každému Teslu zdarma, kto začne followovať účet Tesla Motors alebo zavolá na číslo, ktoré tam bolo uvedené. Pri rýchlom hľadaní sa zistilo, že číslo patri istej prevádzke na opravu počítačov v štáte Illinios a domnievalo sa, že tweety prúdia z daného miesta.

 

 

V takmer rovnakom čase boli upravené webové stránky Tesla Motors, kde útočník vyhlásil, že hackol všetky účty a stránky Tesly. Okolo tretej poobede boli všetky stánky vypnuté. Už do hodiny sa Tesle podarilo získať účet na sociálnej sieti Twitter späť, no s web stránkou to bolo ťažšie. Aktuálne vyzerá byť všetko tak, ako má byť. Všetky účty fungujú normálne, bez nejakých divných tweetov alebo odkazov. Nie je to nič nezvyčajné, že hackeri napadnú nejakú stránku alebo veľmi populárny účet na Twitteri alebo Instagrame. Pred nedávnom sa to stalo aj na účte aktuálne veľmi populárnej mladej americkej speváčky Taylor Swift. Jej účet hackli približne pred týždňom.

 

 

To, že webové stránky a účet na twitteri Tesla Motors boli napadnuté súčasne, naznačuje istý problém v zabezpečení účtu na tejto sociálnej sieti. Facebook sa z toho už poučil, keď zaviedol SMS notifikáciu, tak som zvedavý, kedy aj Twitter na niečo podobné pristúpi, ak vôbec. Je jasné, že tento útok ohrozil bezpečnosť serverov Tesla Motors, odkiaľ mohli uniknúť aj citlivejšie údaje ako len fotky. Alebo mohlo sa jednať o niečo ako presmerovanie DNS/domény, takže k tajným informáciám sa útočníci dostať nemuseli.  

V každom prípade počet takýchto útokov stále narastá a väčšie weby či populárne účty na sociálnych sieťach by si mali urýchlene zvýšiť zabezpečenie ich súkromia pred možnými únikmi.

Zdroj: techcrunch.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech