Už sa nevydržia prizerať. Po Trenčíne zorganizujú vlastné plošné testovanie ďalšie dve mestá

  • Košice zorganizujú vlastné plošné testovanie, požiadali štát o 100 000 antigénnych testov
  • Premiér Igor Matovič prisľúbil mestu pomoc
  • Plošné testovanie chce zorganizovať aj mesto Nitra
koronavírus, testovanie, košice
TASR/František Iván
  • Košice zorganizujú vlastné plošné testovanie, požiadali štát o 100 000 antigénnych testov
  • Premiér Igor Matovič prisľúbil mestu pomoc
  • Plošné testovanie chce zorganizovať aj mesto Nitra

Mesto Košice plánuje zorganizovať dobrovoľné plošné testovanie, podporu prisľúbil aj premiér Igor Matovič. Na svojom facebooku o tom informoval primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Pred chvíľou som telefonoval s premiérom a prisľúbil, že nás podporí. Požiadal som ho o 100-tisíc testov. Komunikujem s vládou, o testovaní som sa rozprával aj s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom, aj ministrom financií Eduardom Hegerom,“ uviedol Polaček.

Excelentne zvládnuté, chváli vedec Čekan. Slovenské mesto dokázalo, že dobrovoľné testovanie má zmysel

Ako ďalej dodal, každý deň pribúdajú nové rekordy nakazených, hospitalizovaných a obetí. Mesto Košice sa tomu podľa jeho slov nechce a nemôže nečinne prizerať a preto urobí, čo je potrebné.

V decembri uskutočnilo plošné testovanie aj mesto Trenčín. Práve Trenčiansky kraj patrí medzi najviac zasiahnuté regióny na Slovensku. Podľa výsledkov dopadlo mimoriadne úspešne, účasť bola nad 60%. Testovanie bolo úplne dobrovoľné a značná časť pozitívne testovaných sa neskôr nechala otestovať aj PCR testom. Iba 11 ľuďom vyšiel presnejší test negatívny.

Pridáva sa aj Nitra

V Nitre by sa malo tiež uskutočniť plošné regionálne testovanie. Predbežný termín je určený na 8. až 10. januára. „Zo správy štátnych hmotných rezerv máme prisľúbených 50-tisíc antigénových testov. Intenzívne pracujeme na zabezpečení potrebného personálu a odberných miest tak, aby plošné testovanie prebehlo v najrýchlejšom možnom termíne, teda už budúci týždeň,” hovorí primátor mesta Nitra Marek Hattas pre Denník N.

Zdroje: SITA, DenníkN

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK