V Bratislave budú autobusy jazdiť počas špičky každé dve minúty

  • Vďaka novému bus pruhu DPB posilňuje MHD do Petržalky
  • Spoločný interval liniek sa na najvyťaženejšom úseku Zochova – Petržalka skracuje mimo špičky na 5 minút
  • V špičke budú jazdiť autobusy každé 2 minúty
  • Má ísť o ďalšie zlepšenie MHD v rámci projektu #mamespolocnyciel
kam
FOTO TASR – Pavol Zachar
  • Vďaka novému bus pruhu DPB posilňuje MHD do Petržalky
  • Spoločný interval liniek sa na najvyťaženejšom úseku Zochova – Petržalka skracuje mimo špičky na 5 minút
  • V špičke budú jazdiť autobusy každé 2 minúty
  • Má ísť o ďalšie zlepšenie MHD v rámci projektu #mamespolocnyciel

Magistrát Bratislava – hlavné mesto SR začal po celom meste budovať nové bus pruhy, vďaka ktorým autobusy už nemusia stáť na toľkých miestach spolu s autami v zápchach. Taktiež šetria čas, a tak dokáže DPB vozidlá na rovnakej trase otočiť aj viackrát. Jednou z noviniek je napríklad bus pruh na Štefánikovej.

Odvčera mohol Dopravný podnik Bratislava aj vďaka nemu posilniť interval na dôležitých linkách 93 a 94, ktoré spájajú Hlavnú stanicu a centrum mesta s najväčšou mestskou časťou Bratislavy – Petržalkou.

LINKA 133 BUDE PREMÁVAŤ AŽ DO CENTRA MESTAPrichádzame s novinkou, ktorá istotne poteší cestujúcich z Dlhých dielov. Od…

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Sonntag, 29. September 2019

Autobusové linky je tak možné posilniť bez toho, aby sa museli nakupovať ďalšie autobusy či pridávať ďalších šoférov. Z rovnakého dôvodu DPB zavádza aj viac zastávok na znamenie, ktoré zrýchľujú dopravu. Spoločný interval liniek sa na najvyťaženejšom úseku Zochova – Petržalka skracuje mimo špičky iba na 5 minút. V špičke budú jazdiť autobusy každé 2 minúty.

„Zlepšujeme tým i obsluhu Hlavnej stanice a prestupného uzlu Zochova, kde budú autobusy jazdiť po väčšinu dňa každých pár minút a mimo špičky maximálne raz za 10 minút namiesto súčasných 12 minút,” informuje DPB.

Nakoľko je v príprave nová parkovacia politika, dá sa očakávať, že sa nároky na MHD výrazne zvýšia. Aj v súvislosti s pripravovaným spustením parkovacej politiky, ktorá výrazne zvýši nároky na MHD. DPB preto výrazne podporuje snahu magistrátu budovať v meste vyhradené pruhy pre autobusy a trolejbusy.

Nie každému sa bus pruhy páčia 

Nie všetci vodiči sú však s bus pruhmi stotožnení. Mnohí ich vnímajú ako niečo, čo ich na ceste do ich cieľa obmedzuje. Polícia sa preto rozhodla situáciu týkajúcu sa ignorovania bus pruhov viac monitorovať. Polícia v takýchto prípadoch používa aj tzv. objektívnu zodpovednosť, kedy pokuty vodičom prídu priamo do ich poštových schránok. Za neoprávnenú jazdu v bus pruhu môže vodič dostať pokutu vo výške 99 eur.

DO VAJNÔR A NA RENDEZ VÝRAZNE RÝCHLEJŠIE🏎️🏁Skvelá správa pre obyvateľov východnej časti Bratislavy! Cestovanie MHD sa…

Gepostet von Dopravný podnik Bratislava am Donnerstag, 22. August 2019

Bratislavská električka jazdí častejšie ako metro

Ešte začiatkom septembra sa významných zmien dočkali aj cestujúci, ktorí využívajú električku na Račianskej ulici. DPB sa rozhodol vyhovieť cestujúcim a spustil do prevádzky novú električkovú linku 7. Vďaka tomu premáva v hlavnom meste historicky najvyšší počet električiek. Linky 3 a 7 tu vytvorili 120-sekundový interval, čo je podľa DPB ešte menej ako v mnohých prevádzkach metra vo svetových metropolách.

zdroj: TASR

DPB je na tejto trati schopný odviezť až 9 tisíc cestujúcich za hodinu. Električková linka 7 tu premáva v najfrekventovanejších časoch, teda cez pracovné dni ráno približne od 5:30 do 9:00 hod. a potom poobede cca od 14:00 do 18:00 hod., keď sa ľudia potrebujú dostať do práce či škôl a poobede späť domov.

zdroj: DPB

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech