V Bratislave si môžeš za 4 eurá požičať elektromobil a parkovať v centre zadarmo

  • Bratislava sa znova posúva o krok vpred smerom k ekologickému mestu budúcnosti.
vw
facebook.com/upcitysk
  • Bratislava sa znova posúva o krok vpred smerom k ekologickému mestu budúcnosti.

Je to aj vďaka projektu up! City, ktorý v sebe spája prvky mobility, moderných technológií a oddychových zón.

Veľké veci sa dejú predovšetkým pred Starou tržnicou. Stará tržnica je už niekoľko desaťročí miestom spoločenských aktivít a stretnutí obyvateľov hlavného mesta, ako aj návštevníkov z iných kútov Slovenska, či sveta. Dnes sa tu nachádza aj základňa up! city, vďaka ktorej toto miesto dýcha históriou a zároveň sa stáva centrom moderného života.

Nájdeš tu 7 vozidiel Volkswagen e-up! Zapožičanie na jednu hodinu ťa bude stáť cenu, ktorú bežne dáš za raňajky v centre, čiže 4 eurá. Ak nechceš riešiť parkovanie a chceš vždy  zadarmo a bez problémov parkovať pred Starou tržnicou, s Volkswagen e-up! môžeš.

Ak potrebuješ auto na celý deň, zaplatíš 35 eur, ak na pol dňa, cena je 25 eur. Celý proces „vybavovačiek“, aby si držal v rukách kľúče od elektro auta, trvá necelých 10 minút. Stačí vojsť do kancelárie v Starej tržnici, preukázať sa občianskym preukazom, vodičákom a mať na karte aspoň 300 eur, ktoré poslúžia ako záloha.

Ak si v Bratislave na návšteve, vybrať si môžeš zo 6 predvolených trás. Jednoducho sa necháš viesť navigačným systémom vo vozidle, zatiaľ, čo objavíš zákutia hlavného mesta s praktickým vozidlom na čistý pohon. K autu dostaneš dokonca aj kartu, s ktorou si e-up! dobiješ v jednotlivých elektro nabíjacich staniciach. Pre rodiny s deťmi sú pripravené aj autosedačky.

Vozidlá up city! sú pritom rýdzo slovenské, keďže sa vyrábajú priamo v Bratislave. Bratislavský závod je dokonca svetovým unikátom, nakoľko ako prvý v roku 2013 začal vyrábať elektrické autá v koncerne Volkswagen. Do dnešného dňa sú jediní, ktorí daný model e-up! vyrábajú.


Ak ťa, elekto vozidlá nelákajú a chceš využiť pekné počasie, na rovnakom mieste máš možnosť si požičať  aj moderné elektrické bicykle, cargo bicykle alebo elektrokolobežky.


V projekte spojili sily spoločnosti Volkswagen Slovakia, Aliancia Stará tržnica spolu s partnermi — mesto Bratislava, Cyklokuriér Švihaj Šuhaj a ZSE.

Viac o projekte up-city sa dozvieš TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech