V Dunajskej Strede niekto necitlivo otrávil stromy, škody sa počítajú v tisíckach eur

  • Na južnom Slovensku neznámy páchateľ vstrekuje neznámu látku priamo do kôry stromov
  • Škody sa počítajú v tisíckach eur
stokk
wikipedia.org-Qypchak, pixabay.com
  • Na južnom Slovensku neznámy páchateľ vstrekuje neznámu látku priamo do kôry stromov
  • Škody sa počítajú v tisíckach eur

Polícia z Trnavského kraja prijala v pondelok trestné oznámenie pre podozrenie z prečinu porušovania ochrany stromov a krov. Doposiaľ neznáma osoba mala aplikovať do listnatých stromov v meste Dunajská Streda neznámu látku, ktorá spôsobila, že stromy postupne vysychajú. 

Gepostet von Polícia SR – Trnavský kraj am Montag, 5. August 2019

Škoda bola predbežne vyčíslená na viac ako 5 800 eur. Nie je vylúčené, že takýmto spôsobom boli poškodené aj ďalšie dreviny. Polícia preto žiada ľudí, ak si všimli akékoľvek podozrivé konanie, aby ihneď kontaktovali políciu.

Gepostet von Polícia SR – Trnavský kraj am Montag, 5. August 2019

Čo však bolo motívom tejto zákernosti? Nie je vylúčené, že niekto mal jednoducho zálusk na daný pozemok alebo si alej stromov dovolila niekomu tieniť či obmedzovať v parkovaní. Nakoľko by legálny výrub nebol možný, rozhodol situáciu vyriešiť takýmto spôsobom.

Gepostet von Polícia SR – Trnavský kraj am Montag, 5. August 2019

Necitlivé zaobchádzanie so stromami aj v Bratislave 

Prístup k mestskej zeleni nie je vždy ukážkovým ani v našom hlavnom meste. Svedčí o tom aj nešetrný výrub na Štefanovičovej ulici v Bratislave. Pri pohľade na tri spílené stromy sa človeku len pozastaví rozum a nemusí byť pritom botanik či ochranca. 

K VÝRUBU STROMOV NA ŠTEFANOVIČOVEJ ULICIVerím, že príde ten čas, keď na všetkých zodpovedných pozíciách v obci, v…

Gepostet von Matúš Vallo má rád Bratislavu am Mittwoch, 26. Juni 2019

Tento výrub má na svedomí DPB a.s. (konkrétne jeho Infraštruktúrny úsek), ktorý názorne ukázal, ako sa žiadny výrub robiť nemá. Podľa dendrologického posudku síce išlo o choré a dlhodobo neperspektívne stromy, výrub takéhoto typu je ale aj podľa Matúša Valla nezmyselný. Primátor na to upozornil na svojom Facebooku

Na stanovisko k tomtu výrubu sme sa pýtali aj zodpovednej firmy – DPB a.s. „Z dôvodu, že stromy ohrozovali bezpečnosť nielen cestujúcich, ktorí čakali na svoj spoj na zastávke, ale aj okoloidúcich, taktiež ohrozovali aj električkovú dopravu a v prípade nepriaznivého počasia stromy mohli spôsobiť nešťastie, DPB, a.s. pristúpil v júni 2019 k realizácii výrubu. Zároveň však došlo aj k vzájomnej dohode o výsadbe, ktorá sa zrealizuje na jeseň tohto roka. DPB, a.s. vzniknutá situácia mrzí a v budúcnosti bude v predstihu informovať o svojich krokoch,“ dodáva Volfová.

zdroj: facebook.com/policiaslovakia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech