V Jasnej stavajú luxusný 5-hviezdičkový hotelový komplex, aký tu ešte nebol

  • Uprostred panenskej tatranskej prírody rastie zatiaľ najväčší hotelový komplex v Tatrách. Damian Jasna bude synonymom luxusu, ale aj ekologického prístupu k hoteliérstvu.
collagehbqwjhsdbqwds
Damian Jasna
  • Uprostred panenskej tatranskej prírody rastie zatiaľ najväčší hotelový komplex v Tatrách. Damian Jasna bude synonymom luxusu, ale aj ekologického prístupu k hoteliérstvu.

V malebných slovenských veľhorách už dnes existuje niekoľko naozaj luxusných hotelov, ktoré sa podieľajú na rozvoji nášho turizmu. Tento, situovaný pri Vrbickom plese, však bude niečím naozaj veľkolepým. Navyše nezostáva len pri prázdnych slovách, pretože výstavba luxusného komplexu Damian Jasná Hotel Resort & Residences sa práve pred týždňom začala. Do Tatier má priniesť doteraz najväčší hotelový rezort s apartmánmi, reštauráciami a obchodmi.

Foto: Damian Jasna

Kto za tým všetkým vlastne stojí? Majoritným investorom projektu je známy slovenský podnikateľ a architekt Pavol Jakubec, ktorý bol v minulosti spolumajiteľom lyžiarskeho strediska Jasná Nízke Tatry a má tak s oblasťou miestneho turizmu skúsenosti. Do Jasnej chce vďaka tomuto projektu priniesť rezort na svetovej úrovni. Jakubec je okrem toho spolumajiteľom spoločnosť I.D.C. Holding, ktorá je najväčším slovenským výrobcom sladkostí a okrem iného stojí za Seditou. Podniká aj v ďalších oblastiach.

Na projekte ako projektový manažér spolupracuje aj Marcel Imrišek, ktorý počas svojej 15-ročnej kariéry spolupracoval na viacerých biznisových a investičných projektoch. Založil tiež poradenskú spoločnosť ProRate a je odborníkom na biznis development. generálnym dodávateľom stavby je spoločnosť Metrostav Slovakia. Projekt, ktorý bude nepochybne veľkolepý, by mal svojich prvých hostí privítať v letnej sezóne 2019.

Obrovský 5-hviezdičkový hotel má v sebe obsiahnuť 54 štandardných izieb, jeden luxusný prezidentský apartmán, Ďalej 104 štúdií a apartmánov, ktoré doplní 5 penthousov. Hostia budú mať k dispozícii honosné wellness, spa a fitness centrum, ktoré sa budú rozkladať na dvoch podlažiach. Hotel bude atraktívny aj pre rodiny s deťmi, na ktoré tu čaká detský svet. V komplexe sa bude nachádzať aj konferenčné centrum, garáže a tzv. valet parking.

Investor už začal s predajom apartmánov, pričom najlacnejší bol pri spustení predaja dostupný za 140-tisíc eur. V Hoteli tiež chcú zaviesť unikátny koncept využívania apartmánov. Človek si môže kúpiť apartmán a potom sa rozhodnúť, či ho bude obývať sám alebo prenajímať a stane sa súčasťou hotela. V tom prípade mu za to hotel platí a zároveň sa o apartmán stará a modernizuje ho. Pre portál reality.etrend.sk to povedal konateľ spoločnosti Damian jasná Marcel Imrišek.

Foto: Damian Jasna

Keďže cestovný ruch je úzko prepojený s gastro scénou, ani v tomto smer nebude nový rezort zaostávať. Hosťom ponúkne reštauráciu, kaviareň, mikropivovar, vinotéku, bar aj vlastné mini potraviny. Nebude chýbať ani obchodná pasáž, požičovňa lyží či bicyklov, herňa či dokonca klzisko. Jednoducho povedané, hosť by sa ani len nemusel pohnúť z areálu komplexu a mal by všetko, čo k maximálnemu komfortu a zážitku potrebuje.

Keďže však bude všetko situované v prekrásnych Nízkych Tatrách, bolo by hriechom nevyužiť to, čo okolie ponúka. Hotel bude úzko spätý s okolitou prírodou a atrakciami, bez ktorých by napriek všetkému akosi strácal zmysel.  Autori projektu si uvedomujú bohatstvo miestneho národného parku a preto chcú stavbu realizovať a následne aj hotel viesť v čo najlepšej symbióze s miestnou prírodou a ekológiou.

Foto: Damian Jasna

Hotel má byť realizovaný s dôrazom na ochranu životného prostredia, použité majú byť lokálne materiály a projekt je navrhnutý ako energeticky úsporný. Využívať bude aj alternatívne zdroje energie a technológie na jej úsporu, ako tepelné čerpadlá, rekuperáciu tepla z odpadovej vody, inteligentné regulované vetranie, hliníkové izolačné trojsklá proti úniku tepla či úsporné osvetlenie so senzormi pohybu. Samozrejmosťou bude recyklácia odpadu, ako aj využívanie lokálnych surovín v gastronómii.

Sme zvedaví, ako tento projekt dopadne, či bude naozaj taký unikátny a ako vo výsledku ovplyvní lokálny turizmus.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá