V korporáte trpela, tak sa vybrala na cestu okolo sveta. Teraz je z nej úspešná podnikateľka

  • Odísť z práce a začať sa venovať vlastnému podnikaniu chce riadnu dávku odvahy
  • Daniela sa tejto výzvy nezľakla a dnes vyrába šperky, aké si ešte nevidel
  • Mladá podnikateľka pracovala v korporáte, no uvedomila si, že ju práca nenapĺňa
Daniela Slivenská
Daniela Slivenská
  • Odísť z práce a začať sa venovať vlastnému podnikaniu chce riadnu dávku odvahy
  • Daniela sa tejto výzvy nezľakla a dnes vyrába šperky, aké si ešte nevidel
  • Mladá podnikateľka pracovala v korporáte, no uvedomila si, že ju práca nenapĺňa

Daniela vyštudovala personálny manažment a riadenie ľudských zdrojov. Rozhodla sa však, že toto nie je cesta, ktorou by sa mal uberať jej život. Rozhodla sa teda venovať sa výrobe šperkov, do ktorých dnes vkladá všetok svoj čas a energiu. To, že sa to vypláca, dokazuje aj fakt, že po jej šperkoch túži každá Slovenka. 

K tvorbe sa mladá žena dostala už počas vysokej školy, no v tom čase to ešte držala na úrovni voľnočasovej aktivity. Najprv sa spolu s kamarátkami venovala tvorbe náramkov z minerálov, ktoré sú dnes veľmi populárne.

Táto zábava ju chytila natoľko, že začala tvoriť zložitejšie veci. Postupne sa dostala k tvorbe náušníc.

Svoje prvé výrobky Daniela prezentovala na sociálnych sieťach a na základe pozitívnych ohlasov začali vznikať prvé objednávky. Na Facebooku teda založila stránku, kde začala ponúkať svoje prvé výrobky.

Ako to v začiatkoch býva, prvé pokusy možno označiť za pokus – omyl. Daniela vtedy študovala v Trenčíne, a teda chodila po tamojších galantériách, kde zháňala všetky potrebné komponenty.

„V Trenčíne som navštívila asi všetky galantérie, ktoré tam existujú, a nielen tie. Hľadala som rôzne podklady, kamienky, štrasové retiazky, lepidlá a kopec ďalšieho. Potom som s tým rýchlo utekala domov a skúšala, čo s čím môžem spojiť a zladiť, ako to drží a ako to bude vo finále vyzerať,“ hovorí Daniela Slivenská, zakladateľka DAiNEE.

Informácie týkajúce sa výroby hľadala na internete a za peniaze zarobené na brigáde si kupovala materiál potrebný na výrobu šperkov. Ako sama uvádza, v tom čase bola samouk. „Na kurze – základy zlatníctva – som bola prvýkrát až toto leto, to je však už iná kapitola mojej výroby,“ vysvetľuje. 

Cesta okolo sveta

Výrobe náušníc venovala takmer všetok svoj voľný čas aj popri práci v inom zamestnaní, no aj napriek tomu to stále vnímala ako voľnočasovú aktivitu, z ktorej neprofitovala. Po štúdiu na vysokej škole sa Daniela zamestnala ako office asistentka, no vlastne už v tom čase pracovala na „dve zmeny“.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá