V nenápadnej obci doslova vyrástol slovenský unikát. Štátny znak tu vypestovali zo živých stromov

  • Jedinečné dielo vzniklo vďaka snahe urbariátu obce Horovce
  • Výsadba stromčekov začala pred piatimi rokmi
statny znak
Screen/FB Trenčianske Teplice a okolie z vtáčej perspektívy, letectvosr.sk
  • Jedinečné dielo vzniklo vďaka snahe urbariátu obce Horovce
  • Výsadba stromčekov začala pred piatimi rokmi

Horovce sú malá obec v okrese Púchov, približne s tisíckou obyvateľov. No aj keď sú malé, môžu sa pýšiť unikátnym dielom. Na desiatkach metrov štvorcových sa im podarilo vypestovať štátny znak Slovenskej republiky zo živých stromov.

Najkrajší pohľad na toto umelecké dielo je z vtáčej perspektívy. Preletieť lietadlom nad štátnym znakom môže byť pre každého nezabudnuteľný zážitok. Stromy sú vysadené tak, aby pri pohľade zhora vytvárali dokonalý štátny znak.

Symbol Slovenska vyrástol v obci Horovce 🇸🇰

Uverejnil používateľ Trenčianske Teplice a okolie z vtáčej perspektívy Sobota 24. apríla 2021

Výsadba trvala niekoľko rokov

„Toto unikátne dielo vzniklo vysadením rôznych druhov lesných stromčekov, ktorým je potrebné udržiavať správny rast a tvar. Vznik samotného znaku trval niekoľko mesiacov až rokov, nakoľko výsadba sadeníc prebieha podľa stanoveného harmonogramu a v období určenom na sadenie daného druhu stromov,“ informoval o tom portál Letectvo SR na svojej webovej stránke, ktorý zároveň aj zverejnil prvé fotografie.

Toto jedinečné dielo vzniklo vďaka snahe urbariátu obce Horovce. Pre portál Trenčín.zoznam starosta obce Milan Velas povedal, že znak vraj spočiatku nebolo vidieť tak, ako je tomu dnes. Výsadba začala pred piatimi rokmi.

Dodáva, že v súčasnosti zaznamenali častejší výskyt malých lietadiel, ktoré si chodia tento unikát obzerať z výšky. Neďaleko sa nachádza letisko Slávnica. Dodal, že návštevníkov zatiaľ na raritu pri návšteve obce či lesa nič neupozorňuje. Nevylúčil však ani to, že by v budúcnosti mohli pribudnúť informačné tabule práve s týmto obsahom. 

Zdroje: Letectvo SR, Trenčín.zoznam

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech