V Nórsku sa bude vyučovať e-sport ako normálny predmet

  • Väčšina z nás na hodinách výpočtovej techniky, keď sa učiteľ nepozeral (včetne mňa) hrala Míny, no na strednej škole v Nórsku sa bude hrať celú hodinu a pol.
titulna
  • Väčšina z nás na hodinách výpočtovej techniky, keď sa učiteľ nepozeral (včetne mňa) hrala Míny, no na strednej škole v Nórsku sa bude hrať celú hodinu a pol.

Garnes Vidaregåande Skole začne v auguste vyučovať e-sport ako voliteľný predmet. Navyše bude na rovnakej úrovni ako futbal či hádzaná. Okolo tridsať šťastných študentov bude starostlivo študovať päť hodín týždenne počas troch rokov. Je to vôbec prvýkrát čo e-sport nájde svoje miesto ako predmet na strednej škole.

Študenti však nebudú tráviť celý svoj čas hraním hier. Zatiaľ čo hráčske skills sú dôležité, trieda zahŕňa i deväťdesiat minút fyzického tréningu zameraných na hry s otázkami, práca s reflexami, tréning sily a výdrže. Trieda sa vždy rozdelí – pätnásť študentov bude hrať, zatiaľ čo pätnásť študentov bude cvičiť. Zároveň budú známkovaní na základe výkonnosti za hráčske zručnosti, komunikáciu, kooperáciu a taktické schopnosti.

1

Škola sama poskytne špeciálnu miestnosť s hracími kreslami a vysoko kvalitnými počítačmi. Študenti využijú iba vlastnú myš, klávesnicu a slúchadlá. Nie je ešte rozhodnuté, aké hry sa budú študovať. Zvažuje sa o Dota 2, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive a Starcraft II.Ponúknutím tejto možnosti sa škola snaží posilniť narastajúci trend a nepochybne sa snaží zaujať veľké množstvo detí, ktoré skrátka milujú prokrastinovať hraním hier.

Hm, mať tak zase 15 a byť Nórom. Tak trochu dosť im závidím..

Optimized-1

zdroj: arstechnica.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech