V piatok budú ľudia protestovať za „odpochodovanie plagiátorov z politiky“

  • Protest sa uskutoční na Námestí SNP v Bratislave o 18:00
  • Organizátori požadujú odstúpenie Borisa Kollára z postu predsedu parlamentu
106912108_4254229757951301_4519656662247963688_o
Facebook/Radikálna.filozofia‎
  • Protest sa uskutoční na Námestí SNP v Bratislave o 18:00
  • Organizátori požadujú odstúpenie Borisa Kollára z postu predsedu parlamentu

Kauza diplomovky predsedu parlamentu Borisa Kollára je zatiaľ najväčší škandálom vládnej koalície. Kauza vyvoláva napätie v koalícii, strany SaS a Za ľudí požadujú odstúpenie Kollára, ten naopak tvrdí, že ak by mal odstúpiť, tak so svojou stranou z koalície odídu. Premiér sa na to len pozerá a tvrdí, že rozhodnutie je na Kollárovi a jeho strane.

Existujú pochybnosti aj o bakalárskej práci poslankyne za Sme rodina Petry Krištúfkovej. Bývalý poslanec Miroslav Beblavý ju vo svojom facebookovom videu označil za horšiu plagiátorku, ako bol Andrej Danko.

Odchodu Kollára z jeho postu sa dožaduje aj časť verejnosti, ktorá sa rozhodla zorganizovať verejný protest s názvom Za odpochodovanie plagiátorov z politiky. Protest sa uskutoční na Námestí SNP v Bratislave o 18:00.

Ako sa z veksláka stal predseda parlamentu a z vtipného zoskupenia ľudí politické hnutie

„Predseda parlamentu je druhý najvyšší ústavný činiteľ. Jeho plagiát nie je len principiálnou záležitosťou, ale najmä činom, ktorý sa nedá pomenovať inak, ako vedomým podvodom. Prehliadanie podvodov pritom demoralizuje spoločnosť, vytvára neférové prostredie a nahráva tým, ktorí “si to zľahčujú“,“ uvádzajú organizátori protestu.

Organizátorom prekáža aj antiplagiátorsky systém, ktorý už v minulosti viackrát pochybil, rovnako im prekáža aj alibizmus premiéra Igora Matoviča a Borisa Kollára.

boris kollár
zdroj: TASR/Jakub Kotian

„Neuspokojíme sa s tvrdením, že pokiaľ nedokonalý antiplagiátorský systém neodhalí doslovné skopírovanie veľkého množstva cudzieho textu do záverečnej práce, práca plagiátom nie je. Pretože je. Neuspokojíme sa s tvrdením, že Slovensko má väčšie problémy, ako pochybné získavanie vysokoškolských titulov. Pretože je v záujme nás všetkých, aby sa netolerovali žiadne podvody,“ píšu organizátori protestu.

Protest sa bude konať za prísnych hygienických podmienok. Povinné sú rúška alebo iné prekrytie nosa a úst po celú dobu trvania protestu.

Protestovali symbolicky už aj na streche Univerzity Komenského

Symbolicky sa už protestovalo na streche Univerzity Komenského, kde sa objavil dym. Podľa organizátorov tohto protestu mal dym odkazovať na jeho používanie pri stave ohrozenia.  Protest zorganizovali študenti viacerých katedier Univerzity Komenského, ktorým tiež prekáža alibizmus  našich vládnych predstaviteľov.

Koľko by si ročne ušetril, ak by si dnes predal svoje auto a vymenil ho za elektromobil? Suma ťa prekvapí

Premiér bol najväčším kritikom Danka a jeho diplomovky, keď ho vyzýval na odstúpenie, dnes keď je situácia obrátená a zastáva rovnaký postoj ako vtedajší premiér Peter Pellegrini.

„Namiesto toho, aby sa priznali, ospravedlnili a v hanbe odišli, pokračujú ďalej vo svojich výhovorkách a klamstvách. Ako malé päťročné deti, ktoré rodičia prichytili pri krádeži cukríkov. Ale toto nie sú cukríky. Je to zlodejina a krádež. A alibisticky ich pri tom kryje sám predseda vlády, ktorý má na rováši obdobné podozrenie. Robia z nás hlupákov a veria, že im to zase raz prejde. Ale my už toho máme naozaj akurát tak dosť. Tentokrát im to nedovolíme. My totiž nezabúdame a neodpúšťame. A budeme sa im stavať dovtedy, dokým neodídu,“ uviedli na facebookovej stránke.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech