V reklame ukázali dúhovú rodinu. Po zlej reakcii Rusov ju nahradili, rodina musela opustiť krajinu

  • Kvôli reklame si museli vytrpieť hanlivé komentáre
  • Spoločnosť VkusVill má teraz nepriateľov na oboch stranách
  • Rodina stratila kvôli reklame pre obchodný reťazec
Yu.mila/Instagram
Instagram/Yu.mila, Instagram/yu.mila
  • Kvôli reklame si museli vytrpieť hanlivé komentáre
  • Spoločnosť VkusVill má teraz nepriateľov na oboch stranách
  • Rodina stratila kvôli reklame pre obchodný reťazec

Ako informovalo BBC, ruská lesbická rodina odišla z krajiny po tom, čo sa na ňu spustila vlna vyhrážok a odsúdení na sociálnych sieťach, kvôli reklame pre potravinový reťazec VkusVill. V tejto reklame lesbická rodina propagovala výrobky reťazca pod heslom „Recepty na rodinné šťastie“. 

V Rusku je od roku 2013 zakázané propagovať akýkoľvek obsah, ktorý môže byť považovaný za šírenie homosexuálnej „propagandy“ maloletým. To znamená, že reklama musí byť určená osobám nad 18 rokov.

Spoločnosť síce túto reklamu stiahla a fotku homosexuálnej rodiny nahradila fotografiou rodiny heterosexuálnej, zvrhlo sa však voči nim ešte väčšie zlo a nenávisť.

„Objavila sa tu vec, ktorá zranila pocity mnohých našich zákazníkov, zamestnancov, partnerov a dodávateľov. Mrzí nás, že sa to stalo, a takéto uverejnenie považujeme za našu chybu a prejav neprofesionality niektorých zamestnancov,“ takto vyjadrili manažéri spoločnosti svoje ospravedlnenie za zverejnenie homosexuálnej rodiny v reklame.

Opäť sa spomína obrovský úplatok pre Pellegriniho. V kauze Mýtnik III padlo ďalšie priznanie

Tisíce kritických komentárov

„Budú ľudia skutočne bojkotovať tvarohové občerstvenie a čerešne kvôli lesbám? Samozrejme, že nie… Ale teraz už nenávidia predajcu obe strany,“ uviedla na svojom Instagrame influencerka Ksenia Sobchak. 

Jedna z dcér spomínaných žien Mila dostala po zverejnení reklamy množstvo správ a komentárov, ktoré sa vyhrážali jej rodine smrťou, dodala však, že veľa správ obsahovalo aj milé a podporujúce slová. Po odstránení reklamy prišlo však na adresu Mily a ostatných členiek rodiny ešte väčšie množstvo neprimeraných a nenávistných komentárov, až boli nútené odísť a presťahovať sa do Španielska, uvádza The Guardian.

Mila na svojom Instagrame uverejnila fotografiu, pri ktorej napísala: „Žiaľ, kvôli tejto ťažkej situácii s VkusVill sme ostali bez práce a bez domova. Teraz sa s rodinou skutočne potrebujeme usadiť v Barcelone, máme to ťažké a potrebujeme priateľov. Možno nám priatelia vašich priateľov alebo ich priatelia pomôžu začať nový život v Barcelone.“

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Mila Yuma (@yu.mila)

Yuma, žijúca v lesbickom vzťahu, povedala pre Karen Shainyan, ktorá si na svojom YouTube kanáli zastáva a diskutuje o LGBTI+ právach a komunite: „Práve ma dorazili komentáre mierené k mojej vnučke, kde niektorí ľudia napísali, že ju chceli znásilniť, zabiť, bodnúť, pritom na fotografii len sedí a usmieva sa. Najviac sa bojím o svoju vnučku,“ dodala.

Podporuješ LGBTQ komunitu?

„Sme v bezpečí, odpočívame. Šťastie byť rodinou nemusíme skrývať. Veľké poďakovanie patrí tým, ktorí nás podporovali, tým, ktorí riskovali, že sa vyjadria k našej podpore, a tým, ktorí nás podporovali osobne. Vďaka vám sme sa nevzdali. Pre nás všetkých to bola ťažká skúsenosť, všetci sme v ťažkom psychickom rozpoložení. Ale more, slnko a láskavosť nás uzdravujú,“ napísala Yuma vo svojom príspevku z Barcelony.

S našou úrovňou očkovania hrozí, že nemocnice sa budú na jeseň plniť a plánované výkony odkladať, tvrdí analytik

Dodala, že najdôležitejšie pre ňu a jej rodinu je starostlivosť a prijatie. V Barcelone môže ukázať kto je a kým je. Nehanbí sa vyjsť na ulicu a nebojí sa, že ju niekto odsúdi za to, že nie je heterosexuálne orientovaná.

Ako uvádza BBC, Rusko stále patrí medzi krajiny s najnižším umiestnením v prieskume práv LGBT+ v Európe, ktorý uskutočňuje skupina kampaní ILGA-Europe.

Zdroje: BBC, The Guardian, Instagram

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie