V roku 2019 sa medzi ponukami práce na Slovensku objavili skutočné skvosty. Toto sú tie najlepšie

  • Aké boli najzaujímavejšie ponuky tohto roka?
  • Medzi viac ako 240-tisícami pracovných ponúk na najväčšom pracovnom portáli Profesia.sk sa nájdu aj naozajstné klenoty
wikimedia.org, pexels.com
  • Aké boli najzaujímavejšie ponuky tohto roka?
  • Medzi viac ako 240-tisícami pracovných ponúk na najväčšom pracovnom portáli Profesia.sk sa nájdu aj naozajstné klenoty

Medzi tie najlepšie sa zaradila napríklad ponuka práce pre Iron Mana – majstra spracovania kovov, informuje Profesia. Treba však skutočne zdôrazniť, že obrábačov kovov je dnes tak málo, že ich môžeme nazývať superhrdinami.

Ďalší inzerát spoločnosti pátral po Intergalaktickom online brigádnikovi so 100 % češtinou. Zahanbiť sa nenechalo ani gastro. Za plat 900-1400 v hrubom bol dopyt o Kuchárovi – fulltime čarodejníkovi v kuchyni. Marketérov by mohla zaujať aj ponuka firmy, ktoré do svojich radov hľadala Marketingového mága, prípadne Čarodejnicu na živnosť.

V hľadáčiku jednej spoločnosti sa objavila aj ponuka práce pre Špecialistu na úpravu paznechtov hovädzieho dobytka. Ak by si túto prácu prijal, zarobil by si si 900-1800 eur mesačne. Práca poľnohospodárov je samozrejme veľmi dôležitá, avšak popri záplave administratívnych či obchodných pozícií vzbudzuje takáto ponuka veľkú pozornosť.

Nevšednú požiadavku občas dostane aj personálna agentúra Grafton. „Hľadali sme už aj čínsky hovoriaceho účtovníka, zatiaľ čo ukrajinský zadávateľ chcel pilotov vrtuľníkov Mi-8,” hovorí Andrej Gurín z trenčianskej pobočky.

Čítaj viac TU>> Vybrali sme tie najnetradičnejšie povolania. Zlievač či vozmajster zrejme zarábajú viac ako ty

Netradičnými ponukami prác sa to však hemží aj na svetovom pracovnom trhu.

Lovec golfových loptičiek

Ak máš kladný vzťah k vode a potápačskú prax, túžiš po práci v peknom prostredí, zrejme by si prijal pozíciu lovca golfových loptičiek. V jazierkach lemujúcich golfové ihriská je potopených dosť loptičiek na to, aby si si ich výlovom mohol zarobiť aj 100 000 dolárov ročne, čo je v prepočte vyše 89 000 eur. Ceny v „second hande“ sa pohybujú v rozpätí od 7 do 12 centov za kus. Jeden z majstrov odboru sa pritom pochválil osobným rekordom 15 800 za jediný deň. Štandardom je však cca 4 000 loptičiek počas šichty.

Spáč z povolania

Živiť sa tým, že celé dni prespíš? Pre mnohých práca snov, ktorá je skutočnou realitou. Ponúkala ho napríklad NASA , pričom uchádzačom zaplatí 19 000 USD za 70 dní v horizontálnej polohe nonstop. Podobnú pracovnú ponuku však zverejnil aj hotel v Helsinkách. Ten hladaj profesionálneho spáča, ktorý by otestoval pohodlie v jeho 35-tich izbách a svoj zážitok opíše v blogu.

Gepostet von NASA – National Aeronautics and Space Administration am Mittwoch, 18. Dezember 2019

Dojič hadov

Hadom sa jed odoberá najmä na farmaceutické účely. Z jedu sa následne vyrábajú protilátky, ktoré sa aplikujú po uhryznutí. Hadí jed sa však používa aj na produkciu rôznych liekov nasadzovaných pri poruchách krvného obehu či onkologických diagnózach. Medzi klientelou sú aj výskumné laboratória a univerzitné pracoviská. Plat sa pohybuje okolo 30-tisíc dolárov ročne. Mimochodom gram „nadojeného“ hadieho jedu stojí 1500 dolárov.

Zdroje: profesia.sk, grafton.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech