V Šamoríne sa stretli investori a mentori, ktorí pomáhali začínajúcim firmám rásť

  • Podujatie sa už tradične organizovala organizácia FTRNW Awards
BeFunky-collage
  • Podujatie sa už tradične organizovala organizácia FTRNW Awards

Víťazov vybrala medzinárodná porota v zložení Mary MacPherson zo Slovak – American Foundation, Bernat Nacsa z Day One Capital, Michal Nešpor z Crowdberry, Viktor Mikulášek z Launcher a Ján Búza z LRJ Capital.

Po porade s mentormi, ktorí zastupovali investičné fondy Credo Ventures, Zero Gravity Capital, Genesis Investments, IPM alebo Innovation Nest sa porota rozhodla využit dve divoké karty a do finále tak poslala rovno osem startupov v rannej investičnej fáze.

TOP osmička

Startupové sústredenie FTRNW Bootcamp, prebiehalo už tradične v Šamoríne v X-Bionic Sphere. Ide o 3-dňový intenzívny akcelerátor určený pre mladé inovatívne firmy, ktoré počas troch dní získali intenzívnu spätnú väzbu od mentorov.

FTRNW Bootcamp je takisto perfektnou príležitosťou pre získanie investície. Dôkazom toho sú predchádzajúci finalisti, ktorí spoločne získali investície v hodnote viac ako 34 miliónov eur.

Medzinárodná porota, ktorá posunula TOP 8 startupov do finále na FTRNW Conference. Zľava Viktor Mkulášek,  Michal Nešpor, Mary MacPherson, Bernat Nacsa, Ján Búza.

“Počas uplynulých dní sme v X-Bionic Sphere dokázali vytvoriť prirodzené premostenie medzi startupmi, investormi a ľudmi z inovačných korporátnych oddelení, ktorí pomáhajú budovať inovatívny ekosystém nielen na Slovensku, ale tiež v širšom regióne krajín V4.

Na Bootcampe sa tak v neformálnej atmosfére startupisti zoznámili s mentormi, ktorí majú za sebou dlhoročné skúsenosti z investorského a businessového prostredia, taktiež s partnermi konferencie z Tatra banky, Slovak – American Foundation, ZSE, SBA,  Curaden alebo investormi z Crowdberry. To všetko malo veľký vplyv na prehodnotenie a zmenu ich prezentácie tzv.pitchu a často aj celkovej stratégie ich samotného produktu. Vyťaženosť mentorov počas Bootcampu bola znakom, že fúzie tohto typu majú naozaj zmysel “, hovorí manažérka FTRNW Awards Barbora Tóthová.

O hlavnú cenu 20 000 EUR zabojuje na FTRNW Conference týchto osem startupov:

Snuggs

HeatVentors

Insignes Lab

Motionlab

FerretVideo

Nitroterra Technology

Archee s projektom S.P.E.A.R.

UXtweak

Príprava na veľké fínále vrcholí

Do 9-teho ročníka FTRNW Awards, oceňovanie startupov, ktoré donedávna figurovalo pod názvom StartupAwards sa prihlásilo 150 startupov zo 16-tich krajín strednej a východnej Európy. Kedysi lokálna startup súťaž tak oficiálne nadobudla medzinárodný rozmer.

Novinkou tohto roka boli aj regionálne kolá (štvrťfinále), ktoré FTRNW organizovalo v spolupráci so sieťou co-workingových priestorov HubHub v Bratislave, Budapešti, Prahe a vo Varšave.

Aktuálne sa vybrané startupy pripravujú na Grand Finale, ktoré ich čaká už 21. novembra v Starej Tržnici v Bratislave. Oceňovanie startupov, ktoré si vyslúžilo nálepku Oskary pre startupy bude súčasťou konferencie FTRNW Conference.

„Hlavou témou konferencie bude smerovanie ľudskej existencie v technologickej dobe, ktorá výrazne ovplyvňuje spôsob akým dennodenne žijeme. Sme radi, že sa nám podarilo pritiahnuť na Slovensko expertov z Ameriky, Izraela, Holandska alebo Veľkej Británie, ktorí sa budú vyjadrovať k témam o e-mobilite, ochrane dát, dezinformáciám alebo umelej inteligencii,“ hovorí riaditeľka konferencie Nadežda Barňáková.

Lístky sú už v predaji.

Viac o konferencii a startupoch sa dozviete na www.ftrnw.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK