V USA zomrelo za posledných 24 hodín 1497 ľudí s ochorením COVID – 19

  • USA hlási za posledných 24 hodín 1497 obetí s ochorením COVID - 19
  • Ide o najvyšší počet úmrtí pacientov s koronavírusom za jeden deň na svete
  • Takmer polovica mŕtvych bola z New Yorku
New York
Zdroj: Unsplash/Pixabay
  • USA hlási za posledných 24 hodín 1497 obetí s ochorením COVID - 19
  • Ide o najvyšší počet úmrtí pacientov s koronavírusom za jeden deň na svete
  • Takmer polovica mŕtvych bola z New Yorku

Spojené štáty americké sú najväčším ohniskom nákazy ochorenia COVID – 19 na svete. Amerika v súčasnosti eviduje celkovo 312 245 nakazených, čo je takmer trikrát toľko, ako v Taliansku či Španielsku.

V tejto hrozivej štatistike rapídne stúpa aj počet obetí s ochorením COVID – 19. Ako informuje portál Daily Mail za posledných 24 hodín v USA zomrelo 1497 pacientov pozitívne testovaných na koronavírus. Počet celkových obetí sa tak podľa štatistík prestížnej Johns Hopkins Univerzity.  v Amerike do dnešného dňa zvýšil na číslo 8503.

Takmer polovica z týchto úmrtí za jeden deň bola z mesta New York, ktoré sa stalo tým najväčším ohniskom nákazy v USA a kde do dnešného dňa zomrelo 2624 ľudí.

Vyjadril sa aj guvernér

Ku tejto hrozivej štatistike sa vyjadril aj guvernér štátu New York, Andrew Cuomo. Ten pre médiá povedal, že len na ostrove Long Island za posledných pár dní zaznamenali prudký nárast nových prípadov. Situácia je vážna, čoho dôkazom je aj fakt že veľké množstvo tiel leží v chladiarenských kamiónoch mimo nemocnice, keďže domy smútku sú preplnené.

Donald Trump tvrdí, že najhoršie obdobie Ameriku ešte len čaká.

Túto predpoveď sa vyslovil na svojej tlačovej konferencii, kde povedal, že najbližší týždeň až dva to bude veľmi „smrteľné obdobie“. “Chceme však spraviť také opatrenia, aby sme stratili čo najmenej životov,” vyjadril sa Donald Trump. Taktiež potvrdil, že do New Yorku pošle 1000 ďalších zdravotníckych pracovníkov z ozbrojených síl, ktorí majú pomôcť situáciu v New Yorku zmierniť.

Je očividné, že už aj Donald Trump si začal uvedomovať vážnosť celej situácie, keď pred niekoľkými dňami pripustil, že na ochorenie COVID – 19 by mohlo v Amerike umrieť aj viac ako 100 tisíc ľudí. Účinnou zbraňou proti koronavírusu sú podľa neho antimalariká chlorochin a hydroxychlorochin, ktorým americká agentúra udelila súhlas, aby sa mohli podávať pacientom nakazených koronavírusom.

 

 

Zdroje: Dailymail.co.uk, Jhu.edu, Thesun.co.uk, Mirror.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK