Vallo nakúpi pre Bratislavu nové autá, minúť plánuje stovky tisíc eur 

  • Mesto Bratislava chystá veľkú obnovu vozidlového parku
  • Do mestských garáží má pribudnúť 38 osobných automobilov za celkovo predpokladaných viac ako 700-tisíc eur
TASR – Jaroslav Novák, unsplash.com-ilustračná
  • Mesto Bratislava chystá veľkú obnovu vozidlového parku
  • Do mestských garáží má pribudnúť 38 osobných automobilov za celkovo predpokladaných viac ako 700-tisíc eur

Jedným z dôvodov, prečo sa magistrát rozhodol pre nákup nových vozidiel, má byť fakt, že vozidlový park mesta je už dlhodobo zastaraný, informuje TASR.

„Takmer polovica áut zo všetkých vozidiel, ktoré v súčasnosti využíva, je starších ako 12 rokov a najazdených majú v priemere cez 207-tisíc kilometrov. Ide pritom o autá, ktoré sa využívajú najmä pri správe a údržbe ciest či zabezpečení čistoty mesta,“ spresnil Bubla.

Bratislava sa v obstarávaní spojila s mestskou spoločnosťou OLO,  ktorá tiež potrebuje obnoviť časť vozidlového parku. Cieľom takéhoto spojenia dvoch subjektov je podľa magistrátu dosiahnuť čo najväčšiu úsporu z rozsahu. 

zdroj: TASR – Jaroslav Novák

Maximálna suma, ktorú mesto a spoločnosť OLO, a. s. plánujú do dodania uvedených 38 vozidiel investovať, je približne 700-tisíc eur. Keďže však výsledkom súťaže bude uzatvorenie rámcovej dohody, hlavné mesto ani OLO, a. s. nie sú povinní objednať a odobrať všetky vozidlá.

„V každom prípade už z podmienok súťaže je zrejmá snaha o značnú úsporu. Možno to pre porovnanie ilustrovať na príklade tzv. osobných áut vyššej triedy. Kým napríklad v roku 2008 mesto obstaralo Audi A6 v sume takmer 66-tisíc eur, teraz je pri aute rovnakej kategórie vyhradených max. 35-tisíc eur,“ objasňuje mesto na oficiálnom webe

zdroj: unsplash.com

Mesto a OLO súťažia o dodanie maximálne 20 osobných automobilov nižšej triedy s hybridným pohonom. Odhadovaná cena je 257 158 eur. V ďalšej časti obstarávania je dodanie maximálne piatich osobných automobilov strednej triedy s hybridným pohonom za odhadovaných 91 300 eur.

Nakúpiť plánujú aj maximálne tri osobné automobily SUV 4×4 s hybridným pohonom za predpokladaných 80 091 eur.  Pribudnúť by malo aj maximálne šesť viacúčelových dodávok za predpokladaných 138 876 eur, ďalej tri osobné automobily 4×4 limuzína za odhadovaných 104 956 eur  či osobný automobil SUV 4×4 za predpokladaných 28 500 eur. Všetky spomínané sumy sú bez DPH. Dĺžka trvania zákaziek vo všetkých častiach obstarávania je dva roky.

zdroj: wikimedia.org-Frettie

Ponuky k tendru sa majú otvárať 15. januára 2020. Kritériom vyhodnocovania ponúk bude najnižšia cena za jedno vozidlo.  „Keďže výsledkom súťaže bude uzatvorenie rámcovej dohody, hlavné mesto ani OLO nie sú povinní objednať a odobrať všetky vozidlá. V každom prípade už z podmienok súťaže je zrejmá snaha o značnú úsporu,“ podotkol Bubla.

Zdroje: TASR, bratislava.sk, Kartaobstarávania

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech