Vďaka mladej Američanke budú nové domy na Floride ekologickejšie

  • Má len 16 rokov a rozhodla sa bojovať proti globálnemu otepľovaniu. Vďaka jej podnetu sa floridský súd rozhodol prijať zákon, po ktorom nové domy na Floride musia mať povinne na strechách namontované solárne panely.
imgonline-com-ua-twotoone-xnqj0yd6szfzhem
facebook.com/theswimorsinkproject
  • Má len 16 rokov a rozhodla sa bojovať proti globálnemu otepľovaniu. Vďaka jej podnetu sa floridský súd rozhodol prijať zákon, po ktorom nové domy na Floride musia mať povinne na strechách namontované solárne panely.

Negatívny dopad globálneho otepľovania na celkový život v budúcnosti pocítia obyvatelia tých miest, ktoré sa nachádzajú blízko pobrežia. Typickým príkladom takej oblasti je americky štát Florida, ktorému hrozí, že niektoré oblasti budú v dôsledku narastajúcich hladín morí a topenia ľadovcov zatopené. S tým sa rozhodla bojovať stredoškoláčka Delaney Reynolds.

zdroj foto: facebook.com/theswimorsinkproject

V roku 2016 úrady v americkom meste San Francisco schválili zákon, ktorý nariaďoval montovanie solárnych panelov na všetky nové budovy, ktoré svojou výškou nepresiahli 10 poschodí. Tento zákon inšpiroval mladú študentku natoľko, že sa ho rozhodla presadiť aj vo svojej rodnej Floride. Založila neziskovú organizáciu The Sink of Swim Project, ktorou sa snažila informovať úrady v oblasti južnej Floridy na vážne nebezpečenstvo spojené s klimatickými zmenami. So svojím nápadom sa snažila osloviť čo najviac starostov miest na Floride. Prvým, ktorý sa jej ozval bol starosta Philip Stoddard, ktorý sa ochotne rozhodol spolupracovať s mladou Američankou.

pexels.com

Podľa zákona, ktorého schválil úrad v meste Južná Florida, budú musieť mať všetky nové domy namontované solárne panely na strechách, v pomere 16 metrov štvorcových solárnych panelov na 93 metrov štvorcových strešnej plochy. V prípade že bude rekonštrukcia starých domov presahovať 75 % pôvodného domu, budú úrady vyžadovať dodatočné namontovanie solárnych panelov na strechu rekonštruovaného domu. Existujú však aj výnimky. Napríklad v prípade že sa stavba nachádza pod korunami stromov, majitelia nie sú povinní montovať solárne panely na svoju strechu.

Tento zákon, ktorým chce mesto Južná Florida bojovať proti globálnemu otepľovaniu, bol schválený minulý týždeň a príde plne do platnosti v septembri tohto roka.

zdroj: inhabitat.com / facebook.com/thesinkorswimproject

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech