Vďaka predaju náramkov vylovili z oceánu už viac ako 3 600 ton plastového odpadu

  • Kúpou týchto náramkov podporíš čistejšie moria a oceány
  • Za tri roky vyzbierali viac ako 3 600 ton plastu
4ocean
4ocean
  • Kúpou týchto náramkov podporíš čistejšie moria a oceány
  • Za tri roky vyzbierali viac ako 3 600 ton plastu

S napohľad jednoduchým nápadom prišli pred 3 rokmi kamaráti Andrew a Alex, zakladatelia startupu 4ocean . Čistenie oceánov od plastového odpadu je však finančne náročná aktivita, a tak sa rozhodli aplikovať biznis model, vďaka ktorému by boli schopní platiť vybavenie a pracovníkov a vyzbierať stále viac a viac odpadu.

zdroj: 4ocean

Plast z oceánu ako doplnok

Na svojom eshope začali predávať náramky , na ktorých výrobu použili práve recyklovaný plast a sklo. Cena náramku je 20 dolárov a jeho kúpou prispeješ k vyzbieraniu takmer pol kilogramu odpadu.

Od spustenia projektu sa podarilo vyčistiť pobrežie a dno oceánu na Floride, Bali a Haiti a zakladatelia 4ocean sa na svojej stránke pochválili vynikajúcou štatistikou. Od založenia totiž vyzbierali už viac ako 3 600 ton odpadu.

Toto číslo neustále rastie a v najbližších dňoch plánujú použiť ďalších 6 špeciálnych plavidiel a 30 pracovníkov na pobrežia strednej Ameriky, kde sa vyskytujú takzvané “trash islands”, ostrovčeky tvorené prevažne plastovým odpadom.

zdroj: 4ocean

Na každom z týchto miest, ako aj v Jakarte a Malajzii, pracujú naše posádky každý deň na odstránení plastového odpadu z oceánov a pobrežia pomocou našich špeciálnych rybárskych plavidiel a iného vybavenia” hovorí Andrew, spoluzakladateľ 4ocean a vášnivý surfer.

Rád surfuješ? Zbav sa odpadu!

Práve záľuba v surfovaní priviedla Andrewa a jeho kamaráta k myšlienke zbaviť oceány a pobrežia odpadu. Počas strednej školy si našetrili na výlet na Bali, kde chceli surfovať. Po príchode na pláž ich však čakalo nemilé prekvapenie v podobe odpadu, ktorý pokrýval skoro celú pláž a každou ďalšou vlnou pribúdal.

zdroj: 4ocean co-founders Andrew Cooper and Alex Schulze have been named to the Forbes 30 Under 30 in the category of Social Entrepreneurs. 4ocean has pulled over two million pounds of trash from the ocean and coastlines since the two founded the company in January 2017. 4ocean global cleanups are funded entirely through the sale of sustainability products with every item purchased supporting the removal of one pound of trash from the ocean. The company is building the first economy for ocean plastic and creating a cleaner, more sustainable future for the ocean.

Okrem odstraňovania odpadu pracujú aj na spoluprácach s miestnymi komunitami, aby zamedzili ďalšiemu znečisťovaniu a naučili ich s odpadom pracovať užitočnejšie. Na viacerých tokoch riek vybudovali aj záchytné stanice, keďže väčšina odpadu sa priplavila práve z potokov a riek, ktoré do morí a oceánov ústia.

Ako pomôcť?

Zakúpením náramku, ako aj iných produktov, ktoré na ehsope ponúkajú, môžete aj vy prispieť k čistejším vodám v oceánoch a moriach. Nosením takéhoto náramku navyše dávaš svetu najavo, že ti na ekológií a budúcnosti našej planéty záleží.

V neposlednom rade sa jedná o vkusný doplnok.

zdroj: 4ocean
Zdroje: goodnewsnetwork.org, 4ocean.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech