Vďaka projektu Pomôž Burgrom sa chutne naješ a podporíš dobrú vec

  • Juraj Oravec a Slávka Šokoťková založili biznis s ľudskou tvárou.
bu
pomozburgrom.sk
  • Juraj Oravec a Slávka Šokoťková založili biznis s ľudskou tvárou.

Zrod Kramáre Burgers

Juraj Oravec vždy miloval jedlo. V roku 2015 sa ocitol na ulici a začal premýšľať, ako sa postaviť späť na nohy. Juraj odmalička vyrastal na Kramároch a vždy v noci trpel hladom.

foto:facebook.com/YurayMinnieFoodtruck

Z tejto túžby po novom jedle sa zrodil sen, podieľať sa na kvalitnom street foode. Počas jednej z chladných nocí v novinovom stánku, kde prespával, vznikla myšlienka založenia vlastného street foodu s burgrami.

Otvorenie Kramáre Burgers Fresh & Hot

Začiatkom roku 2016 sa Jurajovi podarilo otvoriť prvú prevádzku na Kramároch. Do každého burgra dával celé svoje srdce a pomerne rýchlo sa o ňom dozvedeli ľudia z celého Slovenska.

„Uvedomil som si, že tak ako som kedysi potreboval pomoc ja, ju dnes potrebujú iní.“

 

foto:pomozburgrom.sk

Pomoc ľuďom vďaka burgrom

V priebehu novembra sa rozhodol venovať peniaze z každého burgra, ktorý predá na detskú kardiochirurgiu. Taktiež rozdával jedlo hladným a pomáhal ľuďom v núdzi.

„Pocit z dávania je návykový a preto som začal rozmýšľať ako tomu dať väčší rozmer.“

Vytvorenie projektu Pomôž Burgrom

V Marci tohto roka Juraj prišiel s nápadom na projekt Pomôž Burgrom, ktorý spočíva v zadovážení food trucku. Vďaka nemu budem schopný rozšíriť svoj biznis, a tým pomôcť väčšiemu počtu ľudí, ktorí to potrebujú.

foto:facebook.com/YurayMinnieFoodtruck

„Pri práci s luďmi som si uvedomil, že všetci občas potrebujeme pomoc, ale zároveň to, že ju vieme aj dať. Vždy bolo mojím snom mať pojazdný stánok s burgrami, preto som spojil príjemné s užitočným.“

V jeho projekte Yuray&Minnie Foodtruck každý zakúpený burger pomôže niekomu v núdzi. Pre ľudí, ktorí prispejú zakladatelia pripravili rôzne varianty voucherov ako odmenu, za ktoré si budú môcť vychutnať obľúbený burger a zároveň tak pomôcť dobrej veci.

Ak sa podarí za 60 dní vyzbierať cieľovú sumu, zakúpi sa food truck a ty si budeš môcť uplatniť svoje vouchery. V prípade, že sa cieľ nepodarí dosiahnuť, každý podporovateľ dostane adekvátnu kompenzáciu.

foto:facebook.com/staytrue.sk

Food Truck bude jazdiť na festivaly, podujatia, či súkromné cateringové akcie, takže originál hamburger z Kramáre Burgers bude môcť ochutnať celé Slovensko.

Ich crowdfundingovú kampaň odštartovali 1. apríla, svoj cieľ chcú dosiahnuť do 60 dní od tohto dátumu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech