Vďaka tejto interaktívnej mikine by deti mohli prestať visieť na počítačoch

  • CHATEEE je hravý startup, ktorý sa zrodil v Ružomberku. Chce priniesť viac zábavy a fantázie do detských šatníkov, a preto mikiny mení na ihrisko.
collage3
  • CHATEEE je hravý startup, ktorý sa zrodil v Ružomberku. Chce priniesť viac zábavy a fantázie do detských šatníkov, a preto mikiny mení na ihrisko.

Mikiny CHATEEE sú navrhnuté tak, aby okrem funkčnosti a štýlovosti deťom pomáhali učiť sa zábavnou formou, podporovali rast ich IQ a EQ a rozvíjali kreativitu.

Tím mladých nadšencov pracoval na tomto koncepte 1,5 roka. Pôvodne vytvorili mikiny pre seba, len tak pre zábavu a nechávali si na nich odkazy. Po krátkom čase pochopili, že tento produkt by si zamilovali aj deti a ich rodičia, ale aj školy a voľnočasové združenia.

Zbierali postrehy od všetkých, ktorých sa tento produkt týka – od detí, rodičov, študentských organizácií, učiteľov a zapracovali ich do produktu šitého na mieru detskej fantázie. Mnoho rodičov pozná boje pri rannom obliekaní, a práve vďaka tejto mikine by si mohli ušetriť aspoň trochu nervov.

1

Zdroj: indiegogo.com

Dali si záležať i na trvácnosti a odolnosti – čo je pri detskom oblečení mimoriadne dôležité. Použili špeciálne suché zipsy, ktoré vydržia pranie v práčke a, podľa slov výrobcov, až 1000 nalepení a odlepení.

Nálepky prichádzajú v najrôznejších tvaroch a farbách a niektoré sú dokonca navrhnuté deťmi. Kreativite sa medze nekladú – na personalizovanie svojej mikiny môžu využiť napríklad obrázky rozprávkových bytostí, zvierat či ovocia. Maximálny rozlet fantázie im ponúkajú nálepky abecedy a prázdnych komiksových bublín, kde si flipchartovou fixou môžu napísať alebo nakresliť, čo len chcú.

2

Zdroj: indiegogo.com

Výrobcovia mysleli aj na sociálny rozmer. Deti si medzi sebou môžu nálepky vymienať, ako si naša generácia kedysi vymieňala pogy alebo céčka.

Sú nápomocné aj pri utužovaní vzťahu medzi deťmi a rodičmi. Môžu si spolu kresliť, vytvárať hádanky či nechávať si odkazy, ktoré nútia deti premýšlať,” hovoria výrobcovia na čele s Alešom Raušom.

Mikiny sú zábavné, štýlové, edukatívne a čiastočne hand-made a zatiaľ je možné vybrať si zo 6 farieb. Základná cena je 26 USD za mikinu a dve nálepky, rozšírený set s 15 nálepkami by mal stáť 35 USD.

3-gifkosasa-srdce-fialova

Zdroj: indiegogo.com

Kampaň na Indiegogo bola spustená len včera. Budeme držať palce, aby sa tomuto milému nápadu podarilo dosiahnuť svoj cieľ. Možno vďaka týmto mikinám budú deti venovať menej času tabletu a telke, ktoré im diktujú, čo si majú myslieť a nechajú vyniknúť svoju fantáziu a kreativitu.

Zdroj článku a obrázkov: indiegogo.com, zdroj úvodného obrázku: indiegogo.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech