Vďaka tejto stránke jedným klikom vymažeš z internetu tvoju online minulosť

  • Chceš vymazať tvoju existenciu z internetu? Deseat.me ti pomôže.
22
  • Chceš vymazať tvoju existenciu z internetu? Deseat.me ti pomôže.

Ak máš pocit, že je potrebné dať hrubú čiaru za tvojou online minulosťou potom sa ti tento nový nástroj bude hodiť. Švédsky web ponúka nástroj, ktorý ti pomôže odstrániť tvoje online stopy na internete a to kliknutím na jedno tlačidlo. Stránku s názvom Deseat.me, založili Wille Dahlbo spolu s obchodným partnerom Linus Unnebäckom.

Všetko, čo pre tento úkon potrebuješ, je prihlásenie sa k svojmu Google účtu. Systém potom zhromaždí na jednom mieste všetky účty, ktoré si si na internete kedy vytvoril. Ihneď ti aj poskytne linky k daným účtom, vďaka ktorým si ich budeš môcť všetky naraz alebo jednotlivo vymazať, a tak za sebou zahladiť všetky virtuálne stopy. V podstate jediná informáciu, ktorú stránke Deseat.me poskytuješ je to, ktoré stránky si praješ vymazať.

clean

zdroj obrázku:dailydot.com
Ak máš obavy o bezpečnosť, zakladatelia webu ťa ubezpečujú, že súkromie a zabezpečenie dát používateľov považujú za extrémne dôležité. Jediné, čo stránka využíva je Google OAuth protocol, to v praxi znamená, že nikto sa nemôže dostať k tvojím prihlasovacím údajom účtov, ktoré používaš. V tejto fáze sa zdá, že Deseat.me má trochu obmedzenú funkčnosť, keďže funguje len s účtami, ktoré sú prepojené s Googlom. Taktiež sa v niektorých prípadoch môže stať, že stopy tvojej online minulosti budú na niektorých webových adresách stále k dispozícií. Napríklad fotky vo Facebookovom profile tvojho priateľa naďalej zostanú tam kde sú.

his

zdroj obrázka:imgur.com
Keď už sa definitívne rozhodneš, že chceš z internetu odstrániť svoju onlie existenciu, mal by si byť opatrný. Raz ich vymažeš a už nikdy sa k ním naspäť nedostaneš. Naďalej však zostanú u poskytovateľov služieb u ktorých si mal v minulosti vytvorené konto . Tak čo, si pripravený fungovať v tvojom online živote s čistým štítom? Veľa ľudí zrejme prekvapí na koľkých stovkách weboch po sebe zanechali ich virtuálne otlačky. Over si aj ty, ako je na tom tvoje súkromie tu.

zdroj:iflscience.com zdroj titulnej fotografie:thenextweb.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK