Vďaka tejto stránke zistíš v priebehu pár minút, koho by si mal voliť

  • V parlamentých voľbách kandiduje 25 politických subjektov
  • Voľby sa konajú 29. februára od 07.00 h do 22.00 h
nrsr
TASR
  • V parlamentých voľbách kandiduje 25 politických subjektov
  • Voľby sa konajú 29. februára od 07.00 h do 22.00 h

Vo voľbách kandiduje 25 politických subjektov a štátny rozpočet budú stáť viac ako 12,6 milióna eur. V ére samostatného Slovenska pôjde o ôsme parlamentné voľby v poradí. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.

Čítaj viac TU>>Slováci žijúci v zahraničí prilietajú domov v enormných počtoch. Kvôli voľbám míňajú stovky eur

Viacero voličov sa však rozhoduje na poslednú chvíľu, keďže si nevedia vybrať, ktorú stranu by mali ísť voliť. Práve kvôli takýmto prípadom došlo k vytvoreniu jednoduchého kvízu, ktorý ti prezradí, ku ktorej politickej strane máš názorovo najbližšie.

Všeobecný kvíz

Na stránke volbydoparlamentu.sk stačí zadať vek a pohlavie a následne spustiť kvíz. Ten pozostáva z 34 otázok, na ktoré sú tri odpovede: áno, nie, neviem. Medzi nimi sa vyskytujú napríklad otázky súvisiace s oblasťou zdravotníctva, súdnictva, Európskej únie či NATO.

Jedinou podmienkou je, že návštevník musí zadať aspoň 5 odpovedí Áno/Nie. K dispozícii je taktiež aj možnosť zvoliť si 3 otázky, na ktorých používateľovi najviac záleží.

zdroj: TASR

Ihneď po vyplnení všetkých otázok dôjde k vyhodnoteniu výsledku, kde sa objaví percentuálne zhodnotenie toho, s programom ktorej politickej strany sa stotožňuješ najviac.

Za týmto projektom, ktorý môže mnohým napomôcť pri rozhodovaní výberu politickej strany vo voľbách stoja dvaja mladí IT-čkári Marián a Daniel. Obidvaja v súčasnosti pracujú pre spoločnosť Bookio. Daniel absolvoval študijný program Manažérske rozhodovanie a informačné technológie na Fakulte hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave, Marián zasa bezpečnosť informačných systémov na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave.

Zdroj: volbydoparlamentu.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech