Vďaka tejto stránke zistíš v priebehu pár minút, koho by si mal voliť

  • Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára
  • Kandiduje v nich 25 politických subjektov a tento kvíz má napomôcť pri výbere
TASR
  • Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára
  • Kandiduje v nich 25 politických subjektov a tento kvíz má napomôcť pri výbere

Parlamentné voľby sa budú konať 29. februára, kandiduje v nich 25 politických subjektov a štátny rozpočet budú stáť viac ako 12,6 milióna eur. V ére samostatného Slovenska pôjde o ôsme parlamentné voľby v poradí. Na Slovensku sú viac ako štyri milióny oprávnených voličov.

Čítaj viac TU>>Na parlamentné voľby na Slovensku chcú dohliadať aj pozorovatelia z Afriky

Viacero voličov sa však rozhoduje na poslednú chvíľu, keďže si nevedia vybrať, ktorú stranu by mali ísť voliť. Práve kvôli takýmto prípadom došlo k vytvoreniu jednoduchého kvízu, ktorý ti prezradí, ku ktorej politickej strane máš názorovo najbližšie.

Všeobecný kvíz

Na stránke volbydoparlamentu.sk stačí zadať vek a pohlavie a následne spustiť kvíz. Ten pozostáva z 34 otázok, na ktoré sú tri odpovede: áno, nie, neviem. Medzi nimi sa vyskytujú napríklad otázky súvisiace s oblasťou zdravotníctva, súdnictva, Európskej únie či NATO.

zdroj: volbydoparlamentu.sk/printscreen

Ihneď po vyplnení všetkých otázok dôjde k vyhodnoteniu výsledku, kde sa objaví percentuálne zhodnotenie toho, s programom ktorej politickej strany sa stotožňuješ najviac.

Tvorcovia stránky však nie sú známi a na stránke nie sú uvedené ani žiadne bližšie informácie o tom, kto stojí za vytvorením predvolebného kvízu.

Zdroje: volbydoparlamentu.sk

Najnovšie video