Vedec, ktorý vystupoval v dokumentárnej sérii Pandemic tvrdí, že objavil potenciálnu liečbu

  • Doktor Jacob Glanville je vedec pôsobiaci v Kalifornii, ktorého mnohí môžu poznať z nového dokumentu Pandemic od Netflixu
  • On, spoločne s jeho tímom z Distributed Bio, tvrdí že možno objavili potenciálny liek na nový koronavírus
maxresdefault
Zdroj: Youtube
  • Doktor Jacob Glanville je vedec pôsobiaci v Kalifornii, ktorého mnohí môžu poznať z nového dokumentu Pandemic od Netflixu
  • On, spoločne s jeho tímom z Distributed Bio, tvrdí že možno objavili potenciálny liek na nový koronavírus

Pandémia koronavírusu zasiahla celý svet a posledné týždne sa tak o ničom inom nehovorí. Vírusom COVID – 19 sa do týchto dní nakazilo celkovo 862 573 ľudí a 42 528 ľudí mu aj podľahlo.

Počet nakazených sa každým dňom zvyšuje, a preto sa celá vedecká obec snaží čo najskôr získať na tento vírus liek. Medzi nich patrí aj doktor Jacob Glanville, ktorého môžete poznať z dokumentárnej série Pandemic od Netflixu. Ten so svojim tímom v Distributed Bio tvrdí, že jeho tím objavil potenciálny liek na koronavírus. S touto informáciou prišiel populárny denník Daily Mail.

Liečba je založená na protilátkach prvotného vírusu SARS

V roku 2002 sa vo svete objavil vírus SARS, ktorým sa v tú dobu nakazilo približne 8000 ľudí v 29 krajinách a 774 ľudí naň aj zomrelo. Súčasný vírus COVID – 19 je známy aj ako SARS CoV-2 a taktiež patrí do rodiny koronavírusov.

Tento fakt využil doktor Jacob Glanville, ktorý sa pre Rádio Nový Zéland vyjadril, že použil päť protilátok, ktoré pomohli neutralizovať SARS v roku 2002. Jeho tím však tieto látky upravil tak, aby napadli choroby spôsobené novým koronavírusom.

„Nový koronavírus je bratrancom starého SARSU. To, čo sme urobili je, že sme vytvorili stovky miliónov verzií týchto protilátok, zmutovali sme ich a v tomto obrovskom množstve verzií sme našli tie, ktoré sa prekrížili. Teraz teda vieme, že sa viažu na rovnaké miesto, ako COVID – 19.” vyjadril sa Glanville.

V súčasnosti podľa jeho slov prebiehajú záverečné laboratórne testy a koncom leta by chceli začať túto liečbu testovať aj na ľuďoch v USA a Európskej únii.

Okrem vedcov v boji s COVID – 19 pomáhajú aj miliardári

Jedným z nich aj zakladateľ Microsoftu Bill Gates, ktorý celú dnešnú situáciu predpovedal už pred 5 rokmi vo svojom prejave pre TEDx. Ruku ku zvládnutiu situácie však chce pridať aj on, a preto jeho nadácia už čoskoro ponúkne domáci test na koronavírus.

Čítaj viac: Bill Gates chce stopnúť vlnu epidémie. Predstaví domáci test na koronavírus

Liečba prostredníctvom antimalarík?

V boji s koronavírusom by mohli pomôcť aj antimalariká Chlorochin a Hyrdoxychlorochin, ktoré americký prezident Donald Trump označil za prelomové. Podávanie týchto liekov odobrila aj Americká agentúra FDA.

To, čo sa nakoniec stane skutočným liekom proti tomuto smrtiacemu vírusu je však stále otázne.

Zdroje: DailyMail.co.uk, TheSun.co.uk, Sun, https://www.rnz.co.nz/, Worldometers.info, Wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech