Veľká akcia NAKA: Zadržali policajta Krajskej kriminálky a známeho sýkorovca

  • Elitní policajti zasahujú v Bratislavskom kraji
  • Zadržali policajta
Ilustračná foto
Ilustračná foto TASR/Pavel Neubauer
  • Elitní policajti zasahujú v Bratislavskom kraji
  • Zadržali policajta

Elitní policajti NAKA od skorého rána zasahujú na viacerých miestach v rámci Bratislavského kraja. Akciu vykonáva Národná protidrogová jednotka.

Podľa informácií Startitup zadržali viacero ľudí, medzi nimi aj policajta z Krajskej kriminálky, presnejšie oddelenia násilnej kriminality. Príslušníci NAKA sú aktuálne v budove Krajského policajného riaditeľstva na Špitálskej ulici, v kancelárii zadržaného policajta. Medzi zadržanými má byť podľa informácií Startitup aj známy vysoko postavený bývalý člen gangu sýkorovcov.

Podľa našich informácií ide o Michala Blažíčka, v podsvetí prezývaného Jašter. Ten už si v minulosti odpykal niekoľkoročný trest za drogy. Aktuálne by sa mal nachádzať v budove policajného prezídia, kde ho budú vypočúvať.

O zásahu NAKA informovala na sociálnej sieti Polícia SR, ktorá zároveň uviedla, že akcia má krycí názvom Koloseum. Keďže v danej veci prebiehajú úkony, k prípadu sa bližšie nevyjadrili.

Úrad špeciálnej prokuratúry na sociálnej sieti informoval, že „aktuálne bolo zadržaných 10 osôb, pričom vo veci sa realizujú aj domové a iné prehliadky. Doposiaľ bolo vo veci vznesené obvinenie celkovo 13 osobám, a to najmä pre drogovú činnosť.“

Správu budeme aktualizovať.

Zdroje: SIU, Polícia SR, Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR

Najnovšie videá

Trendové videá