Veľká bratislavská atrakcia už stojí. Bude to stáť za to, odkazujú architekti vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle

  • Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle už stojí
  • Čoskoro by mala byť otvorená verejnosti
vyhliadka
Architekti Šebo Lichý
  • Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle už stojí
  • Čoskoro by mala byť otvorená verejnosti

Architekti od Šeba a Lichého majú už pomerne veľkú časť unikátu na Devínske Kobyle za sebou. Vyhliadková veža ponúkne famózne krajobrazy široko-ďaleko.

Bude to stáť za to –  a to sme nestáli ešte ani na prvej z troch vyhliadkových plošín,“ napísali vo štvrtok na svojej sociálnej sieti. Na stavbe sa podieľa šestica architektov. Okrem dvoch hlavných nositeľov názvu štúdia aj Aleš Hradecký, Emanuel Zatlukaj, Imrich Vaško, Branislav Groch. Veža vysoká 20 metrov by mala byť verejnosti dostupná už čoskoro, pretože podľa slov architektov ide všetko podľa plánu.

Gepostet von Architekti Šebo Lichý am Donnerstag, 28. Mai 2020

Nízkonákladový rozpočet a výhľad za milión

Investorom projektu je mestská časť Devínska Nová Ves. Zámerom je vybudovať atraktívnu vyhliadkovú vežu s nízkonákladovým rozpočtom. „Umiestnenie vyhliadkovej veže na hranici troch štátov prezentuje až symbolický význam ako politického tak kultúrneho rozmeru prelínania kultúr strednej Európy,“ píše sa na stránke projektu. 

Ako na svojej stránke píšu autori projektu, máme sa tešiť na krásny výhľad a výbornú dostupnosť.

„Vrchol Devínskej Kobyly, je najvyšším bodom masívu Devínskej Brány. Okrem atraktívneho výhľadu a výbornej dostupnosti z mestskej časti Dúbravka, je lokalita umiestnenia vyhliadkovej veže zaujímavá aj dedičstvom studenej vojny, a to raketovou základňou protivzdušnej obrany mesta, toho času opustenou a hodnej rekonštrukcie pre pamäť doby,“ približujú projekt.

Gepostet von Architekti Šebo Lichý am Donnerstag, 28. Mai 2020

Vyhliadková veža bude v juhovýchodnej časti areálu na „chrbte“ Devínskej kobyly na „priesečníkoch“ obľúbených náučných a turistických chodníkov vedúcich k areálu z Devína, Devínskej novej Vsi a Dúbravky.
zdroj: ARCHITEKTI ŠEBO LICHÝ
Zdroje: sebolichy.sk, FB

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech