Veľkolepé finále FIFA PRO League prinieslo nečakané výsledky súbojov, majstrom druhej sezóny sa stal SIG_FCMARTIN

  • Štvrtkový večer patril majstrovským zápasom e-futbalistov v profesionálnej ešportovej lige FIFA PRO League
  • Štvrtkový večer patril majstrovským zápasom e-futbalistov v profesionálnej ešportovej lige FIFA PRO League

Záver druhej sezóny FIFA PRO League prinieslo dramatické finále s neočakávanými výsledkami. Po niekoľko týždňovom súboji hráčom v jednotlivých kolách ligy sme boli svedkom skutočne napínavého súboja o finále a prvenstvo v PRO lige. 

 

Do PLAY-OFF sa prebojovalo 6 najlepších hráčov podľa umiestnenia v ligovej tabuľke. Konekrétne ide o hráčov CFTdelay_ROMANKKO, CFTdelay_Revy, SIG_FCMARTIN, FCVP.cristy, FCST_Alex a RIIJK z Entropiqu. Poslední dvaja menovaní obsadili prvé 2 priečky po základnej časti. Vďaka tomu boli nasadení priamo do semifinále. Ďalší 4 hráči si postup museli vybojovať vo štvrťfinále.

 

V prvom štvrťfinále sa nám predstavili hráči FCVP.cristy a CFTdelay_ROMANKKO. Favorit bol v tomto zápase jasný, aj keď sa hovorí, že PLAY-OFF je “nová súťaž” a tabuľkové postavenie nič neznamená. To sa však v tomto prípade nepotvrdilo a po výhre 5:2 do semifinále postúpil cristy.

V druhom štvrťfinále o postup zabojovali hráči SIG_FCMARTIN a CFTdelay_Revy. Taktiež aj v tomto zápase bol favorit jasný. Túto rolu favorita potvrdil SIG_FCMARTIN víťazstvom 6:1 a jednoznačne postúpil do semifinále.

V prvom semifinále sme mali slovenské derby, eRepre kolegov, dvoch kamarátov a to konkrétne FCVP.cristyho a FCST_Alexa. Cristy po úspešnom štvrťfinále bol už v prevádzkovej teplote, naopak pre Alexa to bol prvý zápas a bolo to vidno na jeho výkone. Cristy v zápase zvíťazil 4:1 a stal sa tak prvým finalistom, na druhej strane Alex si zahral v súboji o bronz.

Druhé semifinále bolo zas rýdzo české. Predstavili sa nám v ňom SIG_FCMARTIN a RIIJK z Entropiqu. Z tejto dvojice bol opäť v lepšej hernej pohode Martin, keďže predtým zvládol štvrťfinále a pri Riijka to bol prvý zápas. Tak ako v prvom semifinále, aj v tomto sme videli postup hráča, ktorý sa musel prebojovať cez štvrťfinále. Bol to postup pre SIG_FCMARTINA po úžasnej 12 gólovej prestrelke kde zápas skončil remízov 6:6 a rozhodlo sa až v bonusovom zápase na “golden goal”, kde bol šťastnejší práve Martin.

zdroj: Fifa pro league

V súboji o celkové tretie miesto sa nám predstavili tabuľkovo najvyššie umiestnení hráči a to FCST_Alex a RIIJK z Entropiqu. Obaja boli určite sklamaní po neúspešnom semifinále a chuť si určite chceli napraviť aspoň tretím miestom. Šťastnejší mohol byť po tomto súboji FCST_Alex, ktorý zvíťazil 2:1, celkovo sa tak umiestnil na 3. mieste.

Vo veľkom finále sa nám predstavili hráči FCVP.cristy a SIG FCMARTIN. Súboj o veľký “prize pool”, slávu a celkové víťazstvo v lige. Martin hrajúci v úžasnej forme vybehol na cristyho, ktorého zaskočil a finále sa zdalo byť viac menej jednostrannou záležitosťou. Avšak cristy je skúseným hráčom, finále určite nevzdal, bojoval do úplného konca. To mu však tesne nestačilo, keď finále skončilo výsledkom 6:5 pre Martina a my sme po dlhých bojoch, či už v základnej časti, ale aj v PLAY-OFF spoznali nového celkového víťaza SIG_FCMARTIN.

Tabuľkoví lídri tak nakoniec neobhájili svoje prvenstvo z ligy a víťazom sa nakoniec stal “len” 4. hráč celkového poradia základnej časti. Celé finále si môžete znovu pozrieť na FIFA League Facebookovej fanpagehttps://www.facebook.com/1416073268442018/videos/819293895663517 

Druhá sezóna profesionálnej FIFA ligy je úspešne za nami! Ďakujeme za vašu priazeň a sledovanie zápasov. FIFA PRO League sa opäť prihlási o slovo na jeseň 2021. 

Zdroj info: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech