Veril konšpiráciám o očkovaní, teraz leží na JIS. Prečítaj si príbeh muža, ktorý si myslel, že je neporaziteľný

  • Spojené štáty sužuje tretia vlna koronavírusu, ktorú prezident Joe Biden nazval „pandémiou nezaočkovaných“
  • Jeden z nich, Travis Campbell, si myslel, že je „neporaziteľný“. Teraz bojuje o svoj život na pľúcnej JIS-ke
  • Potreba kyslíka sa u neho zvýšila z 15 litrov na 50. Jeho zdravotný stav sa nezlepšuje hrozí mu ventilácia
  • Svoj boj o život dokomentuje na sociálnej sieti, kde ľudí vyzýva, aby sa dali zaočkovať, ak nechcú skončiť ako on
Campbell 3
Facebook/Travis Campbell
  • Spojené štáty sužuje tretia vlna koronavírusu, ktorú prezident Joe Biden nazval „pandémiou nezaočkovaných“
  • Jeden z nich, Travis Campbell, si myslel, že je „neporaziteľný“. Teraz bojuje o svoj život na pľúcnej JIS-ke
  • Potreba kyslíka sa u neho zvýšila z 15 litrov na 50. Jeho zdravotný stav sa nezlepšuje hrozí mu ventilácia
  • Svoj boj o život dokomentuje na sociálnej sieti, kde ľudí vyzýva, aby sa dali zaočkovať, ak nechcú skončiť ako on

Spojené štáty zasiahla tretia vlna koronavírusu, ktorá spôsobila nárast hospitalizácií. Prezident Joe Biden nazval súčasný stav „pandémiou nezaočkovaných“.

Médiá zaplavili mnohé príbehy neočkovaných ľudí, ktorí na svoje odmietanie vakcín doplatili, buď svojím zdravím alebo dokonca životom.

Jeden z nich je aj 43 -ročný Travis Campbell z Bristolu, (Virginia) ktorý si myslel, že „neporaziteľný“. Kvôli svojmu presvedčeniu, ale aj kvôli konšpiráciám, ktorým veril, sa nedal zaočkovať. Teraz bojuje o svoj život na JIS-ke a hrozí mu pripojenie na ventiláciu. Ľudí na sociálnych sieťach vyzýva, aby neurobili takú istú chybu ako on a dali sa zaočkovať. Na jeho prípad ako prvý upozornil spravodajský web televízie NBC News. Následne sa rozšíril aj do iných médií ako ABC News.

Rozdiel v snímke pľúc zaočkovaného a nezaočkovaného pacienta je diametrálny. Nakazili sa obaja, len jeden je však na tom zle

Nikdy v živote som nebol taký chorý, uviedol Campbell 

Svoj boj s koronavírusom zdokumentoval na sociálnej sieti, kde pridáva statusy aj videá. „V živote som nebol taký chorý !! Celá moja rodina má COVID, skutočne ľutujem, že som sa nešiel zaočkovať,“ uvádza Campbell v statuse z 25. júla, kedy bola u neho infekcia koronavírusu len na začiatku. „Keď počúvam svoje deti s chrčivým pľúcnym kašľom, ako hovoria, že majú závrat, že sú čoraz chorejšie, alebo, že oni i ja sme dehydrovaní z hnačky, uvedomujem si, že som tomu mohol zabrániť. Skončil som s hlúpymi konšpiráciami, je na čase byť racionálny a ochranársky. Nestojí za to byť tvrdohlavý ako ja,“ dodal Campbell, ktorý zároveň vyzval svojich priateľov, aby chránili svoje rodiny a dali sa zaočkovať.

Mužov stav sa v nasledujúcich dňoch zhoršil natoľko, že ho museli hospitalizovať. Jeho manželka Kellie Campbell pre NBC News uviedla, že si s manželom mysleli, že sú „neporaziteľní“, že vírus „nedostanú.“ Priznala, že okrem konšpirácií zohrala v rozhodnutí nenechať sa zaočkovať aj ich zaneprázdnenosť kvôli sťahovaniu.

Vystrašená manželka opísala, ako prebiehala choroba u jej manžela „Nemohol dýchať … mal horúčku, bol len letargický, bolela ho jedna vec za druhou,“ povedala televízii. „Začal v bežnej nemocničnej izbe a potom išiel do oddelenia COVID JIS a teraz je na pľúcnej JIS.“

Jeho zdravotný stav sa nelepší, hrozí mu ventilácia 

Jej slová potvrdzujú aj videá a statusy otca dvoch detí na Facebooku. Najskôr je v obyčajnej nemocničnej izbe, kde z videí vidieť, že len s ťažkosťou dýcha. Ďalšie videá ho už zobrazujú s kyslíkom v nosných dierkach a na posledných má kyslík v nose a pritom aj kyslíkovú masku.

Necháš sa zaočkovať proti koronavírusu?

V jednom videu opisuje ako sa jeho potreba kyslíka zväčšila z 15 litrov na 50 litrov. Zmenila sa aj jeho vizáž v neskorších videách čoraz viac vyzerá unavene a pesimisticky.  

„Uprostred noci ma premiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti. Moje dýchanie a kyslík sa nezlepšujú, ďalším krokom je ventilačný prístroj. Tomuto všetkému sa dalo zabrániť vakcínou,“ napísal Campbell v pondelok.

Chce zachrániť životy svojim príbehom 

Vo videu v utorok večer sa priznal, že rozmýšľa nad svojim pohrebom. Známych varoval, aby sa dali aj oni radšej zaočkovať, ak si tiež nechcú plánovať pohreb. Vo videu zo stredy sa Cambell priznal, že je vystrašený a unavený. Ľudí varuje, aby neverili tomu, čo kto povedal ohľadom vakcín a tiež zdôraznil, že ísť sa zaočkovať nemá nič spoločné s politikou.

Manželka uviedla, že jej manžel informuje o svojej chorobe preto, aby ďalší ľudia nemuseli prežívať bolesť, akú prežíva ich rodina.

Príbeh Campbella naozaj pomáha. Otec dvoch detí v stredu zverejnil správu od lekárnika, ktorý tvrdí, že mnoho ľudí sa prišlo zaočkovať, lebo počuli o osude muža z televízie alebo ho dokonca osobne poznali. „Ľudia sa očkujú, mám pocit, že šírime informácie a dúfajme, že zachraňujeme životy!“ znie Campbellov predposledný status.

Zdroje: NBC News, ABC News

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech