Vianočné darčeky pre biznismena: Namiesto ponožiek nejaký ten Bitcoin prosím

  • Vianoce sú skutočne za rohom a hoci si už kopu nápadov na darčeky pre svojich blízkych videl, ten náš bude špeciálny
  • Nenájdeš v ňom totižto žiadnu klasiku
  • Ideme pátrať po darčekoch pre tých, ktorí denne sledujú vývoj trhu či v najbližšom období plánujú rozbehnúť svoj veľký biznis
kira-auf-der-heide-475623-unsplash
Unsplash
  • Vianoce sú skutočne za rohom a hoci si už kopu nápadov na darčeky pre svojich blízkych videl, ten náš bude špeciálny
  • Nenájdeš v ňom totižto žiadnu klasiku
  • Ideme pátrať po darčekoch pre tých, ktorí denne sledujú vývoj trhu či v najbližšom období plánujú rozbehnúť svoj veľký biznis

Áno, áno, vieme. Tento týždeň bude pre tých, ktorí si nákup darčekov nechali na poslednú chvíľku, určite najnáročnejším v roku. Putovať po práci do nákupného centra plného stoviek ďalších uponáhľaných ľudí je totižto po 20. decembri často boj o holý život. Aj my sme s naším zoznamom čakali na poslednú chvíľu, no o to viac super nápadov v ňom nájdeš.

Ako Kim a Kanye

Minulý rok sa slávna Kim Kardashian pochválila tým, čo si našla pod stromčekom. Neboli to vyleštené topánky a ani šperky. Hviezda reality šou celý rok poslúchala tak, až ju nakoniec jej manžel (či Santa?) obdaroval podielmi vo svetových značkách ako Apple, Amazon či Adidas, Disney či Netflix vo výške približne 200-tisíc dolárov (viac si prečítaš TU). Tak prečo neurobiť takto radosť aj tvojim blízkym?

Kávičkárovi jednu či dve akcie Starbucksu, futbalovému nadšencovi malý podiel v jeho obľúbenom klube, motorkárovi akcie Harley Davidson, nádejnej modelke zas Victoria’s Secret. Ak by si v súčasnosti chcel siahnuť po akciách Googlu, Tesly, Facebooku či Ferrari, priprav sa na mastnejšiu sumu, tieto značky totižto nie sú lacné. Ak si nie si istý svojím nákupom, nechaj si poradiť odborníkom, ktorý vývoj akcií sleduje dlhodobo a bude ti vedieť poradiť, čo sa oplatí.

Krypto sem, krypto tam

Vedel si, že na svete je v súčasností už viac ako 2 000 kryptomien a každým dňom pribúdajú ďalšie? Nie je to len Bitcoin, o ktorom určite počúvaš z každej strany, a to aj napriek tomu, že vedie rebríček svojou vysokou cenou aj najvyššou trhovou kapitalizáciou. Je tu ešte XPR, Ethereum, Stellar či Litecoin a mnoho ďalších.

Je to investícia ako každá iná, ktorej osud sa kolísa na často tajomných vlnách burzy a ceny stúpajú i klesajú. Zariskuješ teda a kúpiš nejakú tú virtuálnu menu frajerovi/frajerke pod stromček? Vo svete je totiž stále viac a viac miest, kde aj týmto neviditeľným platidlom dokážeš zaplatiť napríklad za kávu. Za Bitcoin si napríklad v susednej Prahe kúpiš takmer všetko. Je totižto rajom pre vlastníkov kryptomien (viac si prečítaj TU).

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: coinmarketcap.com

Na celý rok

Výhodnou kúpou môže byť napríklad aj predplatné spravodajského portálu, šikovnej aplikácie či printového vydania obľúbeného časopisu tvojho blízkeho. Je to potešenie na dlhé obdobie, ktoré nie je opozeraným darčekom pod žiadnym stromčekom. Stačí sa opýtať, čo by sa mu najviac hodilo. Aj na Slovensku máme pár výborných titulov, ktoré sa oplatí dostávať do schránky a v záplave biznis pomocníkov v mobile si tiež určite vyberieš. Moderný podnikateľ predsa musí byť neustále v obraze (viac si prečítaš napríklad TU).

Takže zabudni na gravírované perá, drahé vône, obal na vizitky a hrnčeky s vtipnými nápismi. Darčekom predsa dávaš svojim blízkym najavo, že presne vieš, čo ich poteší.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech