Vianočné kradnutie. V Bratislave zlodej ukradol Ježiška za stovky eur, hrozí mu 15 rokov za mrežami

  • Zdá sa, že zlodeji majú plné ruky práce aj medzi sviatkami
  • Najnovšie sa ulakomili na drevený betlehem
betlehem, jezisko, policia
Facebook/Polćiia BA kraj
  • Zdá sa, že zlodeji majú plné ruky práce aj medzi sviatkami
  • Najnovšie sa ulakomili na drevený betlehem

Policajti prvého bratislavského okresu vyšetrujú pomerne neobvyklú krádež. Došlo ku nej v priebehu uplynulých dní na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Doposiaľ neznámy páchateľ ukradol z drevenej kolísky tamojšieho Betlehema drevenú sošku Ježiška v celkovej hodnote približne 500 eur. Páchateľ zároveň poškodil aj drevenú sochu jedného z troch kráľov v životnej veľkosti, ktorá sa nachádzala v Betleheme.

KOMU TERAZ TRAJA KRÁLI 👑ODOVZDAJÚ DARY❓➡️Policajti prvého bratislavského okresu vyšetrujú krádež, ku ktorej došlo v…

Posted by Polícia SR – Bratislavský kraj on Wednesday, December 30, 2020

„Vyšetrovateľ Policajného zboru začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu krádeže, nakoľko k spáchaniu uvedeného skutku došlo počas núdzového stavu, vyhláseného uznesením vlády Slovenskej republiky,“ objasnila na sociálnej sieti Polícia.

V prípade preukázania viny hrozí za takéto konanie trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Polícia sa pýta: „komu teraz Traja králi odovzdajú dary?“

Ide podľa teba o odekvátny trest?

Núdzový stav sa predlžuje

Vláda SR na utorkovom online rokovaní schválila predĺženie núdzového stavu o 40 dní a protiepidemických opatrení v rámci zákazu vychádzania do 10. januára 2021.Toto predĺženie si vyžiadala aktuálna nepriaznivá situácia v súvislosti so šírením koronavírusu na Slovensku, ako aj existencia jeho novej mutácie.

Členovia vlády online schválili aj nariadenie vlády, na základe ktorého bude možné povolať do nemocníc aj časť lekárov z ambulantnej sféry, primárne špecialistov. Dôvodom je aktuálna zhoršujúca sa situácia u poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti a narastajúci počet zdravotných pracovníkov s ochorením COVID-19.

AKTUÁLNE: Ministerstvo spravodlivosti potvrdilo, že sa Lučanský pokúsil obesiť, vylúčili cudzie zavinenie

 

Vláda tiež schválila nasadenie až do 1 500 príslušníkov ozbrojených síl SR denne pre potreby Policajného zboru SR do spoločných hliadok na hraniciach so susednými krajinami, ako aj na zabezpečenie verejného poriadku a v súvislosti s opatreniami v boji proti koronavírusu na celom území Slovenska.

Vláda na utorkovom rokovaní vyhodnotila situáciu za veľmi vážnu, vyzýva ľudí k mimoriadnej opatrnosti najmä počas Silvestra a zdôrazňuje, že aj oslavy príchodu nového roka je bezpečné stráviť iba v rámci vytvorených rodinných bublín. Verí, že svojím zodpovedným prístupom spoločne zabránime nekontrolovanému rozširovaniu nákazy COVID-19 v našej krajine.

Zdroje: Facebook/ Polícia BA kraj, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech