Bihariová: LGBT komunite treba pomáhať, nielen ju tolerovať

Progresívne Slovensko sa v marci 2020 snažilo v koalícii so stranou Spolu prebojovať do parlamentu. Odhadovali, že percentuálny počet voličských hlasov pre ich koalíciu bude dvojciferný. Parlament však tesne minuli. Krátko po volebnom neúspechu došlo na poste predsedu Progresívneho Slovenska k zmene. Michala Trubana vystriedala Irena Bihariová.  Progresívne Slovensko je však mimoriadne aktívne aj za bránami parlamentu.

Sú jednými z najhlasnejších kritikov súčasnej vládnej koalície. Na začiatku však boli k vláde zmierliví. „Brali sme ohľad na to, že vláda rieši objektívne neľahkú situáciu,“ hovorí Irena Bihariová.  Dnes však tvrdí, že Slovensko sa v súčasnosti blíži k rozkladu. Tŕňom v Bihariovej oku je najmä Igor Matovič. „Keď sme videli ako neprofesionálne riadil bývalý premiér tento štát a ako menil politiku v každodennej realite na reality show, začala som byť znepokojená, že smerujeme k rozkladu štátu.“  Rozklad štátu Bihariová ilustrovala na súčasnej kauze uniknutého tajného dokumentu SIS.

„Ak pozoruje bežný divák tú „spravodajskú“ vojnu, naozaj to vyzerá na úplný rozklad štátu bez ohľadu na to, ktorá z tých verzií je pravdivá.“ To všetko a oveľa viac ti prináša Startitup Diskusný Klub.

Moderuje Šimon Žďárský

Irena Bihariová

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní