Biskup Haľko: Pápež František nám dôvod návštevy Slovenska určite sám povie

Slovensko v najbližších dňoch očakáva návštevu pápeža Františka, ktorý príde do Bratislavy, Prešova, Košíc a Šaštína. O tom prečo si pápež vybral Slovensko, kto vytvára plán jeho cesty a aký je v skutočnosti nám prišiel porozprávať biskup Jozef Haľko.

„Počkajme si. Príde, vystúpi z lietadla 12. septembra popoludní, prvýkrát sa dotkne slovenskej zeme a budeme počuť jeho slová,“ hovorí biskup o príchode pápeža na Slovensko.

S pápežom Františkom sa už stretol, pretože každý biskup je po piatich rokoch pozvaný do Talianska na duchovné cvičenia, ktoré trvajú dva týždne. Každé jedno stretnutie biskupov končí stretnutím s pápežom. „Svätý otec mi venoval ruženec a povedal: Ďakujem za Anku Kolesárovú. To sú také slová, ktoré sú krátke, milé. Myslím, že pápež František je majstrom schopnosti krátko vyjadriť veľké myšlienky.“

Pandemická situácia sa na Slovensku každým dňom zhoršuje. Je v tejto chvíli dobrý nápad uskutočniť takúto masovú udalosť? Biskup Jozef Haľko nám v rozhovore prezradil aj to, ako ovplyvnila pandémia cirkev, či sa ľudia vrátili do kostolov alebo aký je záujem o cirkevné povolania. To všetko a omnoho viac sa dozvieš v najnovšej epizóde Startitup Diskusný Klub so Šimonom Žďárským.

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní
  • Tlačové správy TS