Ruský občan: Sankcie na Rusov účinkujú veľmi tvrdo, chýbajú im aj peniaze z predaja plynu

play icon

Diskusný Klub: Filipp Sedov

Prednedávnom obletelo slovenský internet virálne video zo zhromaždenia v Bratislave, ktoré nieslo názov “pochod za mier”. Tento pochod bol práve kontroverzný tým, že väčšina účastníkov je na strane agresora, Ruska, a paradoxne, žiadajú mier. To nenechalo chladným mladého ruského aktivistu žijúceho na Slovensku, ktorý prišiel rečniť priamo do davu s mikrofónom. Toho spočiatku účastníci povzbudzovali, avšak prišiel nečakaný zvrat, kedy náš dnešný hosť Filipp Sedov vytiahol Ukrajinskú vlajku a zvolal: „Sláva Ukrajine!” Následne na to ho z pochodu vyhodili za hlasitého bučania davu.

„Rusko vôbec nie je kresťanská krajina, Slováci veria oveľa viac. Väčšina rusov nie je veriacich, Putin má viac žien a nemanželské deti.”

Nášho moderátora Šimona Žďárského v najnovšej časti relácie Startitup Diskusný Klub zaujímalo, čo stálo za týmto aktom mladého Rusa a čo tomu aj predchádzalo. Bavili sa však aj o jeho živote v Rusku a o tom, prečo sa rozhodol odísť zo svojej rodnej krajiny. Taktiež nevynechali jeho názor na ukrajinsko – ruský konflikt a pozreli sa na celé dianie optikou rodeného Rusa.

Pre viac rozhovorov so zaujímavými osobnosťami a o aktuálnej politickej situácii sleduj aj ďalšie epizódy Diskusný Klub.