Spisovateľ Hrabal: Ak by v noci zastrelili Putina, ráno sa v Rusku nič nezmení

play icon

Hrabal-Krondak: Ak by sme sa v 68. bránili, dopadneme ako Ukrajina

Do najnovšej epizódy Startitup Diskusný Klub prijal pozvanie spisovateľ František Hrabal-Krondak. Očakáva po poslednej ofenzíve Ukrajincov, že smeruje Ukrajina k víťazstvu? Čím si vysvetľuje, že Američania sú lídri v pomoci Ukrajine, je za tým aj ekonomický záujem? Začína sa rozpadať Ruská federácia a prestávajú Rusi nasledovať Putina?

„Pohľad Európanov aj tzv. politológov a expertov, ktorí v Rusku nikdy neboli alebo o Rusku vedia iba z literatúry, je naivný a žijú v ilúzii, ak si myslia, že keď v noci zastrelia Putina na druhý deň sa v Rusku niečo zmení. Zmenu by mohli očakávať v demokratickej krajine, kde funguje občianska spoločnosť, ale nie v krajine, kde majú moc piati darebáci, ktorí majú každý svoju vlastnú tajnú službu, prípadne armádu,“ hovorí Hrabal-Krondak.

Viac sa dozvieš, ak si nenecháš ujsť najnovší rozhovor so Šimonom Žďárským. O masakroch na severnom Kaukaze pred 80 rokmi, ale aj aktuálnej situácii na Ukrajine či v Rusku si môžeš prečítať na blogu Františka Hrabala-Krondaka. Pre viac rozhovorov o aktuálnej situácii v Rusku a na Ukrajine sleduj aj ďalšie epizódy Diskusný Klub.