Europoslanec Šimečka: Orbán spája homosexualitu s pedofíliou. Taký názor nepatrí do 21. storočia

play icon

Dnešným hosťom Startitup Diskusného Klubu je poslanec Európskeho parlamentu a podpredseda strany Progresívne Slovensko, Michal Šimečka.

Jednou z aktuálnych tém, ktorým sa Šimečka venuje, je pomoc študentom a absolventom zvládnuť dopady pandémie. Tvrdí, že podporné programy určené na zvládnutie dopadov pandémie mladých ľudí obchádzajú. ,,Či už sú to čerství absolventi na pracovnom trhu, ktorí keď stratili zamestnanie, tak nemajú nárok na dávku nezamestnatnosti, alebo sú to brigádnici, ktorí nemali nárok na žiadnu špeciálnu pomoc. Toto je niečo, kde sme ako štát zlyhali,“ uvádza Šimečka.

Ako europoslanec považuje odchod Veľkej Británie z Európskej únie za zlé rozhodnutie. Obavy, že by tento trend iné krajiny nasledovali, sa nenaplnili, práve naopak – Šimečka v rozhovore uvádza, že sa štáty viac zomkli. Maďarsko však svojím konaním zo štandardu demokratickej krajiny vytŕča a v dnešnej situácii by do Európskej únie nebolo prijaté. „Ja by som Maďarsko rád videl v Európskej unii, tak ako je, akurát ako demokratický štát, ktorý dodržuje ľudské práva svojich občanov.“

Hranicu medzi liberálnymi a konzervatívnymi názormi Šimečka vidí tam, kde sú zabezpečené základné ľudské práva všetkých občanov. „Maďarský zákonodarca dal na jednu úroveň pedofíliu a homosexualitu. To je niečo ako zo stredoveku.“ To všetko a oveľa viac ti prináša Startitup Diskusný Klub. Moderuje Šimon Žďárský

Nezabudni si pozrieť aj bonusové video s rýchlymi otázkami. Dozvieš sa, čo Michalovi Šimečkovi najviac vadí na Európskej únii, aký je jeho obľúbený futbalový tím alebo čo majú Slováci robiť, pokiaľ chcú žiť v lepšej krajine. Video nájdeš dole pod týmto textom.