Exminister práce Kaník: Fico kalkuluje s krátkou pamäťou ľudí a celkom mu to vychádza

„Politiku sledujem stále. Z pohľadu pozorovateľa. Neteší ma súčasný stav politiky, to musím povedať otvorene. Všetci sme mali veľké nádeje a očakávania, keď vznikala táto vláda. Ale zatiaľ veľa dôvodov na radosť nie je,“ hovorí hneď zo začiatku rozhovoru v Diskusnom klube bývalý poslanec NR SR Ľudovít Kaník.

V politike už momentálne nie je, v Bratislave má realitnú kanceláriu a v Banskej Štiavnici sa venuje turistickému biznisu. V druhej drzurindovej vláde bol ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny, pozíciu v dnešnej vláde zastáva Milan Krajniak. Na súčasnej vláde kritizuje najmä množstvo konfliktov, ktoré označuje za zbytočné a hlúpe. Na druhej strane nevidí takmer žiadne skutočné činy a reformy, ktoré by krajinu posúvali vpred a ktoré, ako sám hovorí, potrebujeme.

Kaník figuroval v druhej dzurindovej vláde, ktorá sa rozpadla. Veľkým faktorom boli práve hádky a konflikty, no bývalý minister práce si nemyslí, že by sa ich vláda mala porovnávať s tou súčasnou. Myslí si, že boli výrazne lepší. Konflikty vníma ako prirodzenú súčasť politiky, no ide podľa neho aj o štýl a spôsob konfliktu: „Či to je konflikt o nejaké riešenie, kde sa vecnými argumentami hľadajú tie najlepšie riešenia.“ Má pocit, že takéto niečo sa zo súčasnej vlády vytratilo. Nevidí vecný obsah, len osobné útoky poslancov na svojich kolegov. To všetko a oveľa vaic ti prináša Staritup Diskusný klub.

Moderuje Šimon Žďárský

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní