Generálny riaditeľ ESETu: Niektorým politikom prekážame, pretože nás nemajú pod kontrolou

Šimon Žďárský v najnovšej epizóde Diskusného klubu vyspovedal generálneho riaditeľa slovenskej technologickej firmy Eset, Richarda Marka.

Čo je kľúčom vedenia ľudí vo firme, ktorá je globálnym lídrom v kybernetickej bezpečnosti? „Som generálnym riaditeľom, ale nevnímam sa ako nejaký absolutistický vládca, naopak, snažím sa ľudí počúvať, povzbudzovať ich k tomu aby prichádzali s nápadmi, aby na sebe pracovali, aby sa zlepšovali, aby sa navzájom podporovali,” tvrdí Marko.

Firma Eset je už dlhodobo terčom mnohých politikov. Prečo je to tak? „Predpokladám, že to súvisí s tým, že sme pravdepodobne najúspešnejšia slovenská firma. Firma, ktorá je nezávislá od politického diania.” S politikou firmu spája aj kampaň Róberta Mistríka na post prezidenta, či rôzne politické spory. „Oveľa viac energie venujeme tomu, kým vôbec sme, našim ďalším aktivitám, či už v rámci kybernetickej bezpečnosti, než politickým sporom.”

Richard Marko je zaradený do rebríčka Forbes: 31 najbohatších ľudí Slovenska. Jeho majetok má podľa rebríčka hodnotu 370 miliónov eur. Ako sa žije človeku, s takouto hodnotou? „Nemôžem si kúpiť čokoľvek, tie úrovne bohatstva sú ešte mnohé ďalšie nado mnou. Dáva mi to ekonomickú slobodu a nezávislosť. Skoro všetky veci, fyzické alebo materiálne ktoré som chcel, som si už vedel zaobstarať, alebo si ich môžem zaobstarať. Ono to už tak chodí, že možno po niečom túžite, kým to nemáte a keď to môžete mať, tak to potom stratí to čaro.”

V rozhovore sa dozvieš, koľko platí firma Eset ročne na daniach, aký mala na ňu dopad pandémia a či hrozí koniec počítačovým vírusom. To všetko a ešte oveľa viac ti prináša Startitup Diskusný Klub.

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní
  • Tlačové správy TS