György Gyimesi: Nič také ako štandard práv národnostných menšín na Slovensku neexistuje

Hosťom rozhovoru je poslanec NR SR za OĽaNO György Gyimesi. S moderátorom Šimonom Žďárským sa rozprávali o kontroverznej vakcíne Sputnik V, o situácii v Poľsku a Maďarsku, ale aj o bývalej vláde Igora Matoviča.

Hovorí, že očkovanie je jediná cesta von z krízy a ako prvý politik na Slovensku sa dal zaočkovať neregistrovanou vakcínou Sputnik V. „Eduard Heger mohol byť odvážnejší a mohol povedať, že aj tak tú vakcínu pustíme.“ V rozhovore vysvetľuje nízky záujem o túto vakcínu a prečo ju on považuje za bezpečnú.

Jednou z tém bolo postavenie Maďarov na Slovensku. Čo by bola podľa Gyimesiho pre Maďarov dýka do chrbta a s čím nebude nikdy súhlasiť? „Panuje tu už 30 rokov taký naratív, že v Slovenskej republike sú nadštandardne zaručené práva národnostných menšín. Nič také ako štandard práv národnostných menšín neexistuje.“

Je mu sympatická súčasná politika v Poľsku a v Maďarsku a zároveň je v poslaneckom klube OĽaNO, ktorý bojuje proti korupcii a za transparentnosť právneho štátu. Práve Maďarsko a Poľsko sú z tohto hľadiska najviac kritizované štáty v Európskej únii.

„To, čo nás spája, je pocit zodpovednosti za túto krajinu.“ Viac sa dozvieš v rozhovore Startitup Diskusný Klub. Moderuje Šimon Žďárský.

Nezabudni si pozrieť aj bonusové video s rýchlymi otázkami. Dozvieš sa, čo majú Slováci robiť, pokiaľ chcú žiť v lepšej krajine, aký najlepší darček György Gyimesi dostal alebo do čoho je najlepšie investovať. Video nájdeš dole pod týmto textom.

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní
  • Tlačové správy TS