„Ideálnym povolebným partnerom pre Sasku je táto strana.“ Gröhling osvetlil plány liberálov

play icon

Zatvoria sa pred Saskou parlamentné brány? Liberálom niektoré prieskumy preferencií prognózujú optimistické politické zajtrajšky, podľa iných čísel zase tancujú okolo hranici zvoliteľnosti. 

Zatiaľ čo prieskum AKO nedávno predikoval SaS 7,4 %, nedávny Focus zase len 5,1 %. Otvorene sme sa opýtali Gröhlinga, či z podobných čísel nie je nervózny. Ako bývalý minister odpovedal, sa dozvieš v celom videorozhovore.

V najnovšej epizóde relácie Zo zákulisia politiky zistíš aj to, ako sa saskári počas kampane museli pasovať s nenávistnými prejavmi a prečo volali políciu, ale aj to, ako sa Gröhling občas aj v bežnom svete dostáva do vypätých situácií.

Ideálny povolebný partner podľa Gröhlinga

„Progresívne Slovensko,“ odpovedal otvorene exminister na otázku, aký povolebný partner by bol pre Sasku najideálnejší. Podľa Gröhlinga majú oba subjekty k sebe hodnotovo blízko.

„Sú to ľudia, ktorí sú mladí, sú plní energie a plní aj progresívnych nápadov,“ prezradil Gröhling pre Startitup. V celom videorozhovore sa taktiež dozvieš, s ktorými stranami je koaličná spolupráca pre Sasku neprekročiteľným rubikonom. 

V celej epizóde Zo zákulisia politiky Gröhling prezradil i to, ako vnímal vypätú atmosféru okolo vizuálu Divadla P. O. Hviezdoslava pre dúhovú a ukrajinskú vlajku na divadelnom plagáte.

  • Startitup niekoľko dní pred parlamentnými voľbami vyspovedal exministra školstva Branislava Gröhlinga
  • Ten reagoval aj na vypäté časy na čele rezortu školstva v čase pandémie covid-19
  • Prezradil, či covidová alebo aktuálna predvolebná situácia je podľa jeho názoru viac alebo menej vyhrotená
  • Opísal saskársku kampaň, ktorá dala liberálom zrejme niekedy poriadne zabrať
  • Gröhling prezradil, že sa dostáva do potýčok a vypätých momentov aj v bežnom živote
  • Exminister priznal, že saskári počas kampane museli volať strážcov zákona 
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM