Iveta Radičová: Mnohé ženy sa neodhodlajú vstúpiť do politiky, pretože nemajú chápavých partnerov

Uhorková sezóna? V žiadnom prípade, myslí si bývalá premiérka Iveta Radičová. V súčasnosti je ako väčšina Slovenska zahĺbená do sledovania Letných olympijských hier v Tokiu, na ktoré sme si museli počkať rok navyše.

,,Športovci zatiaľ predvádzajú výkony, ako keby ich covidová pauza ani nepoznačila. A preto sa už v predplavbách a cvičných etapách vytešujem, keď vidím prekonaný slovenský rekord či olympijský rekord,“ hovorí Iveta Radičová o svojich dojmoch z olympiády.

Bývalá premiérka sa pritom sama športu dlhé roky venovala. Do svojich vysokoškolských čias sa robila gymnastiku a balet. V súčasnosti zjazdovo lyžuje, pláva a bicykluje. Ako diváčka si rada pozrie ženský futbal, kde účastníčky podávajú ohromné výkony. ,,Je tam jedna dáma, ktorej hovoria Ronaldo, pretože skutočne čo zápas to tri-štyri góly. A toto ma tak poteší,“ hovorí a dopĺňa, že okrem futbalu rada sleduje aj klasické atletické výkony ako plávanie a loptové hry.

Podľa bývalej premiérky pohyb je ten, ktorý pomáha ľuďom udržať sa v kondícii a netreba naňho skoro žiadne peniaze. Aj mnoho politikov má šport ako psychohygienu. Iveta Radičová však prezradila, že v jej prípade to bola kniha, za čo si u mnohých vyslúžila prezývku knihomolka. To všetko a oveľa viac sa dozvieš v najnovšej epizóde Startitup Diskusný Klub. Moderuje Šimon Žďárský

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní
  • Tlačové správy TS