Kleštincová z Voltu: Atentátom na Fica sme dosiahli ďalšie dno. Zrušme právo veta, používa sa len na vydieranie

Lucia Kleštincová Volt

Zo zákulisia politiky: Lucia Kleštincová (Volt Slovensko)

Startitup v dnešnej časti relácie Zo zákulisia politiky vyspovedal spolupredsedníčku strany Volt Slovensko Luciu Kleštincovú. Do aktuálnych Európskych volieb prichádzajú na Slovensku prvýkrát.

„Volt je zabehnutý v 30 krajinách Európy. Zatiaľ nie je veľmi silný, ale máme 140 zvolených zástupcov na rôznych úrovniach a 25 000 členov,“ hovorí Kleštincová. Ona sama pred piatimi rokmi kandidovala za PS/Spolu, no do europarlamentu sa nedostala. Teraz obsadila prvé miesto na kandidátke Voltu Slovensko.

„Úspech je už len to, že kandidujeme, barieŕy sú vysoké,“ hovorí na margo očakávaní, ktoré má od svojej kandidatúry v sobotných voľbách. Slovenskú a európsku politiku chcú robiť inak. „Svet sa posunul, každý problém je medzinárodný a národné strany dosiahli strop na riešenia,“ presviedča o kvalitách strany Kleštincová. 

Myslí si, že doterajšie vlády na Slovensko neboli schopné presunúť európsku úroveň a Európa podľa nej potrebuje jeden hlas. „Sme aj za zrušenie veta, používa sa totiž len na vydieranie zo strany Fica či Orbána,“ tvrdí ohľadom často skloňovanej otázky v debatách.

Pozri si celý rozhovor s predsedníčkou Voltu Luciou Kleštincovou, kde hovorí, aké ciele si stanovili v európskych voľbách, o tom čo budú presadzovať, ale preberáme aj ich názory na mnohé problémy doma na Slovensku.