Letuška Emirates: Opitý pasažier napadol moju kolegyňu, museli sme ho vlastnoručne spútať

V najnovšej epizóde Startitup Diskusný Klub, moderátor Šimon Žďárský  vyspovedal bývalú letušku Emirates, Mirku Kuzmovú. Ako prebieha výber letušiek a aká je práca v jednej z najlepších leteckých spoločností?

Podľa Mirkinho opisu to znie ako dream job. Na túto pozíciu prijali z 200 ľudí iba šesť a jednou z nich bola práve ona. „Keď ťa zoberú, tak ti zagratulujú, volá sa to golden call a tá pani ti počas telefonátu rovno bookuje aj letenku,“ hovorí Mirka. Tvrdí, že nehľadajú modelky, ale človeka, ktorý je pripravený na rôzne situácie, ktoré sa na palube môžu odohrať.

„Teraz nedávno odrodili v Emirates dieťatko na palube, musíš byť pripravený aj na takéto situácie. Ideš na let s tým, že sa môže stať čokoľvek.“ Mirka sa často stretávala s opitými pasažiermi, ktorí boli problémoví. Šimonovi v rozhovore ukázala aj rôzne chmaty, ktoré musia ovládať na spacifikovanie takýchto pasažierov.

Tento job má aj veľa výhod, ktoré Mirka prezradila v rozhovore. Na pozícii letušky v prvej triede môžeš zarobiť bežne aj viac ako 5 000 eur. Emirates ti prepláca ubytovanie, transport a dostávaš aj peniaze počas návštev rôznych destinácii. Veľmi lákavým bonusom je aj 90 % zľava na všetky lety a preplácanie nájmu bytu priamo v Dubaji. 

„Keď som posielala výpoveď, bolo to ťažšie ako tú prácu prijať. Ja som lietala všade, išla som na 4 dni hocikde, na Miami som išla za 50 eur,spomína Mirka.

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní
  • Tlačové správy TS