Na ropnej plošine som zarobil viac ako 10 tisíc € mesačne, hovorí Slovák Andrej

Hosťom rozhovoru je informatik Andrej Tichý. Keď mal 22 rokov, rozhodol sa zmeniť život, splniť si sen a pracovať na ropnej plošine. Jeho najväčšou motiváciou boli vtedy peniaze. Na ropnej plošine si on osobne zarobil aj viac ako 10-tisíc eur za mesiac. Nie je to však len tak, Andrejovi trvalo dostať sa do jeho práce snov 3 roky. Musel absolvovať rôzne kurzy. Napríklad aj taký, ako prežiť v ľadovom oceáne alebo čo robiť, keď musí vrtuľník pristáť na mori.

Najväčšia výzva je naučiť sa po nórsky. Zažil si aj skúšku, kde bol modelovej kabíne helikoptéry ponorený pod vodu a musel sa v neopréne dostať von. Ak to zvládneš päťkrát, dostaneš certifikát a môžeš ísť pracovať na ropnú plošinu. Zažil Andrej Tichý nejakú vyhrotenú a nebezpečnú situáciu? Mimoriadne bezpečnostné opatrenia sa do bodky dodržujú každý deň. Ak ideš niečo zvárať, je ti pridelený vlastný požiarnik. Čo konkrétne na plošine robil rodák z Banskej Bystrice?

Ako sa na takúto plošinu dostať, zhrnul Andrej aj vo svojej knihe. Ako prebieha život na ropnej plošine, ako sa ropa hľadá a čo tomu predchádza? To všetko a ešte viac sa dozvieš v Startitup Diskusnom Klube so Šimonom Žďárským.

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní