Pedagogička z Moskvy: Rusom nevadí, že politici žijú ako králi

Hosťom rozhovoru je ruská pedagogička žijúca v Moskve Fimushina Anastasia. Rozprávali sme sa o aktuálnej situácii v Rusku, ktorá zahŕňa politický súboj. Na jednej strane súčasný prezident Ruskej federácie Vladimír Putin, na druhej strane Putinov kritik, právnik a politický aktivista Alexej Navaľnyj.

Výsledkom Navaľného aktivít a kritiky korupcie sú protesty, ktoré sa rozšírili po celom Rusku. Ako celý tento konflikt vníma Anastasia a preč už na protesty nechodí? Hovorili sme aj o ruskej mentalite. Vraví, že Rusi už neveria žiadnym politikom. Na druhej strane však prevláda názor, že samotným Rusom nevadí, že politici si žijú ako králi. Dodáva, že nikto nechce, aby vysoký štátni funkcionári chodili do práce metrom alebo na bicykli, ako to môžeme vidieť v niektorých štátoch Európy.

Bol to práve Navaľnyj, ktorý natočil dokument o údajnom utajenom Putinovom luxusnom sídle na brehu Čierneho mora. Obyvateľka Moskvy Anastasia však vraví, že nikoho vlastne neprekvapilo, že má Putin takýto palác. Aká je situácia v Rusku a môže svet očakávať v najbližšom čase výrazné zmeny? To všetko a oveľa viac sa dozvieš v Startitup Diskusnom Klube so Šimonom Žďárským.

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní