Piť kontrolovane sa nedá, ako nemôžete byť napol tehotná, hovorí Mojsej.

Hosťom rozhovoru je spevák a laický terapeut Braňo Mojsej. Už roky sa po búrlivej minulosti venuje pomoci ľuďom so závislosťou na alkohole, drogách či liekoch. Počas korony stúpla práve spotreba alkoholu a aj v Mojsej Clinic zaznamenali 3-krát viac žiadostí o pomoc.

Ide najme o tzv. hladinkárov, ktorý sa naučili si zo zvyku naliať a potrebujú vždy doplniť hladinu alkoholu v krvi. Vravia, že bez toho to už nie sú oni a dostavia sa aj abstinenčné príznaky. Kto je najohrozenejšou skupinou? A ako zistím, že sa nachádzam na hrane s alkoholom? Slováci majú nechvaľne známu spotrebu alkoholu. Prečo sa o dôsledkoch nadmerného pitia nehovorí? Čo je podľa Braňa Mojseja správny smer, ako túto citlivú tému komunikovať?

O kontrolovanom pití Braňo hovorí, že je to cesta do hrobu. Aj on sám sa k alkoholu niekoľko ráz vrátil a priznáva dôvod. Máš vo svojom okolí, niekoho, kto to preháňa s alkoholom a chceš mu pomôcť? Braňo ťa prevedie krokmi, ktoré by si mal spraviť. Čo beží alkoholikovi hlavou a prečo sú schopní všetko zahodiť a hľadať ten opojný stav? To všetko a oveľa viac sa dozvieš v Startitup Diskusnom Klube so Šimon Žďárským.

  • 24 hod
  • 48 hod
  • 7 dní