Školy po celom Slovensku museli kvôli bombovým hrozbám evakuovať /SNKZ #55

play icon

Ako každé pracovné ráno, tak aj dnes, 7. mája, ti prinášajú naši moderátori Albert a Diana Správy, na ktorých záleží.

Započúvaj sa do aktuálneho diania v našom unikátnom Startitup NEWS podcaste.

Správy, na ktorých záleží 

Oznámenia o výbušninách v utorok zaznamenali viaceré školy na celom území Slovenska. Ako prvá o údajnom uložení výbušnín informovala bratislavská krajská polícia. Hrozbami bombových útokov na školách sa zaoberá Národná kriminálna agentúra. 

V posledných rokoch sme svedkami zvýšeného záujmu o štátny majetok ponúkaný na predaj prostredníctvom elektronických aukcií. Niet sa čomu čudovať, keďže ceny realít už dlho ukazujú stúpajúci trend. Ak nechceš na bývanie minúť „majland“, mal by si zvážiť nehnuteľnosť zo štátnej aukcie. 

V utorok sa ruský prezident Vladimir Putin ujal svojho už piateho mandátu. Pri moci je už takmer 25 rokov, čo z neho robí druhého najdlhšie vodcu Ruska po sovietskom diktátorovi Josifovi Stalinovi. 

Zatiaľ mala okamžité platby len Slovenská Sporiteľňa, VÚB, Tatra Banka, Raiffeisen Bank, Oberbank a J&T Banka. Oddnes sa ale do portfólia pridala už aj ďalšia. Ak máš Fio Banku, rýchle platby sú pre teba oddnes skutočnosťou, informuje portál Živé.

Slovensko a Azerbajdžan intenzívne hľadajú možnosti spolupráce na zvýšení dodávok azerbajdžanského plynu do strednej a východnej Európy, zdôraznila ministerka hospodárstva Denisa Saková na podnikateľskom fóre v Baku.

Izrael zaútočil na Rafah

Od 1. mája 2024 platia nové legislatívne opatrenia, ktoré poskytujú finančné výhody pre živnostníkov a podnikateľov. Tí, ktorí na pracovné účely využívajú svoje auto, sa novým pravidlám potešia. Zvýšili sa totiž sumy, ktoré môžu zamestnanci a podnikatelia považovať ako náhradu za používanie svojich vozidiel na pracovné cesty. 

Izrael podnikol v pondelok večer intenzívne letecké útoky na mesto Rafah. Urobil tak po opätovnej výzve, aby ľudia opustili východnú časť tohto mesta na juhu Pásma Gazy. Podľa izraelskej armády išlo o nálety na ciele palestínskeho radikálneho hnutia Hamas na východe Rafahu.

Dlhodobé podfinancovanie môže spôsobiť, že mnohé domácnosti budú fungovať bez pitnej vody. Prezident Asociácie vodárenských spoločností hovorí, že vyriešiť to môže iba navýšenie sumy vodného a stočného. 

Na území Muránskej planiny vznikol nový park tmavej oblohy, ktorý má slúžiť na ochranu nočnej oblohy a hviezdneho neba v tejto oblasti. Slávnostné podpísanie memoranda o vzniku parku sa konalo začiatkom mája v sedle Zbojská pri príležitosti tridsiateho výročia medzinárodného dňa Slnka. 

Ak si zdedil auto po príbuznom, je dôležité vedieť, ako správne postupovať pri prepisovaní vozidla na svoje meno, alebo pri jeho odhlásení. Proces je podmienený dodržaním prísnych termínov a vyžaduje si zhromaždenie správnych dokumentov, ako aj vykonanie viacerých krokov na dopravnom inšpektoráte.