Viskupič: Matovič na môj prestup do PS reagoval chladne. Zlom nastal pri jeho atómovke

play icon

Zo zákulisia politiky: Jozef Viskupič

Pozvanie do debaty v relácii Zo zákulisia politiky portálu Startitup tentokrát prijal trnavský župan a nová posila Progresívneho Slovenska Jozef Viskupič. Ten 15 rokov stál po boku Igora Matoviča, s ktorým ho spájali aj príbuzenské zväzky.

Viskupič bol posledné mesiace kritikom postupov v hnutí Slovensko (bývalé OľaNO), čo vyvrcholilo práve jeho odchodom. V rozhovore pre Startitup župan hovorí, že jeho rozhodovanie trvalo mesiace a celé to oznámil najskôr kolegom v hnutí na sneme. V PS potom riešil programové zhody s jeho zakladateľom Ivanom Štefunkom a mal aj niekoľko rozhovorov so súčasným predsedom Michalom Šimečkom.

Viskupič tvrdí, že v tejto opozičnej strane bude mať najbližšie tomu, aby presadil témy blízke regiónom, aj keď dostával ponuky od rôznych politikov. Zlom, kedy sa rozhodol, že v hnutí nemá budúcnosť, prišiel vraj v čase, keď Igor Matovič pretláčal rodinný balíček, ktorý zobral veľké peniaze samosprávam.

Viskupič povedal, že to nešlo správnym smerom a svoje rozhodnutie prestúpiť z hnutia Slovensko, ktoré nemá už takú silnú podporu do najväčšej opozičnej strany nepovažuje za oportunizmus. Matovič vraj po jeho oznámení nereagoval emotívne a zobral to na vedomie. “Dohodli sme sa kultivovane, nezaznamenal som vtedy hlučnú reakciu,” hovorí Viskupič.

  • Po odomknutí získaš plnú verziu exkluzívneho rozhovoru s Jozefom Viskupičom
  • Viskupič opisuje komunikáciu s Igorom Matovičom
  • Či si myslí, že hnutie Slovensko má politickú budúcnosť
  • Ako by spolupracovali s bývalým šéfom v jednej koalícii 
  • Čo sú jeho hlavné ciele po prestupe do Progresívneho Slovenska
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM