Ostrihoňová: Smerákov v Bruseli pozdravím, ale hĺbavé debaty pri večeri si neviem predstaviť

play icon

Zo zákulisia politiky: Veronika Cifrová Ostrihoňová

Do štúdia Startitupu tentokrát prijala pozvanie nová europoslankyňa za PS Veronika Cifrová Ostrihoňová. Bývalá moderátorka vstúpila do politiky len pred pár mesiacmi, no voliči ju prekrúžkovali na druhé miesto na kandidátke. V rozhovore hovorí, že sťahovanie do Bruselu s manželom, populárnym moderátorom Sajfom, ešte nevyriešili.

„Chce to  trošku času, riešia sa procesnejšie veci, ale zatiaľ sme sa nedopracovali k výsledku. Cieľom je, aby rodina bola čo najviac spolu, prispôsobíme tomu naše fungovanie,“ hovorí Cifrová Ostrihoňová.

Jej manžel Matej Cifra má viacero spoluprác aj s finančnými skupinami. Bude to obmedzovať, aby nevznikali fámy o prepojení na europoslankyňu? „Budeme oveľa citlivejšie pristupovať aj k tomu, čo robí on, s kým spolupracuje on, pretože stále je slobodný človek, ale ani jeden nechceme, aby zbytočne vznikali nejaké dohady, ktoré by neboli pravdivé, ale môžu zakladať na niečo, čo sa neskôr ukáže, že tak nie je,“ hovorí Veronika Cifrová Ostrihoňová.

„Je to rozhodnutie manžela, nediktujem mu s kým má robiť alebo nemá robiť, tak ako on mne nediktuje s kým sa mám ja rozprávať v politike,“ dopĺňa.

Výsledky volieb ju potešili, keďže podľa nej ukázali, že väčšina ľudí, ktorí prišli voliť ukázali, že si neprajú tvrdú protieurópsku politiku. V Bruseli sa však bude stretávať aj s poslancami Smeru, s ktorými má radikálne odlišné názory. Ako k nim bude pristupovať?

„Som v prvom rade slušne vychovaný a empatický človek, takže sa vždy pozdravím. Neviem si predstaviť, že niekoho nevidím. Ale, zároveň, naše svety sú veľmi rozdielne, takže hĺbavé debaty, veľké diskusie pri večeri si predstaviť neviem. Nielen pre obsahovo rozdielne hodnoty, ale aj pre tú formu vyjadrovania sa, ktorá mne nesedí,“ hovorí politička.

Tvrdí, že v kampani zistila, že ľudia chcú väčši pokoj, nie šou alebo to, kto kto má nenávistnejší status, lebo sú z toho unavení. Je možné, že ju uvidíme aj na kandidátke do slovenských parlamentných volieb? „To je pre mňa strašne predčasná otázka. Čokoľvek vám poviem, by bolo irelevantné. Za tri roky sa toho môže veľa stať.“

 

  • Po odomknutí získaš plnú verziu exkluzívneho rozhovoru s Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou
  • Opisuje svoje plány v Bruseli, budúcnosť v politike aj spoluprácu s koaličnými europoslancami
  • V rozhovore hovorí, čo očakáva od nového prezidenta Petra Pellegriniho
  • Ako vníma zrušenie RTVS, kde pracovala
  • Rozoberáme aj situáciu v televízii Markíza 
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM