VIDEO: Dráma na štadióne v Trnave ako z filmu o Hooligans: Zápas slovenského derby skončil predčasne

  • Zápas medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava museli organizátori prerušiť v 16. minúte
  • Futbaloví chuligáni obsadili hraciu plochu
17102021_FL_TT_BA_2817448
TASR/Lukáš Grinaj
  • Zápas medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava museli organizátori prerušiť v 16. minúte
  • Futbaloví chuligáni obsadili hraciu plochu

Štadión v Trnave bol ako v jednom ohni. Hralo sa iba 16 minút a zápas museli prerušiť. Futbaloví chuligáni totiž obsadili trávnik. Niekoľkým fanúšikom sa podarilo roztržku natočiť a zverejniť na sociálnych sieťach. Futbaloví chuligáni odpaľovali pyrotechniku priamo vo svojom sektore a aj na ploche.

Počas prvého polčasu sa niekoľko desiatok fanúšikov Trnavy dostalo nad sektor Slovanistov a strechu štadióna. Do sektora potom hodili dymovnice. Následne na ihrisko vtrhlo odhadom 300 fanúšikov Spartaka. 

Televízia Markíza informuje, že po trávniku pobehovali fanúšikovia, ktorí sa chceli pobiť. Spartaku Trnava teraz hrozí kontumácia, teda zápas prehrajú bez toho, aby vôbec hrali. Slovan zase nechce v zápase pokračovať bez svojich fanúšikov v hľadisku.

Slovan stojí za svojimi fanúšikmi. Z nášho pohľadu išlo o jednoznačné zlyhanie usporiadateľskej služby, ktorá fanúšikom z domáceho sektora umožnila jednak prejsť nad náš sektor, a potom mohli vstúpiť priamo na ihrisko. Rovnako odsudzujeme následný zásah voči našim priaznivcom.

Rešpektujeme rozhodnutie o predčasnom ukončení zápasu, v tejto chvíli ho považujeme za správne, pretože celý problém vznikol zlyhaním usporiadateľskej služby domáceho klubu,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. v oficiálnom stanovisku Slovana.

Po prerušení rozhodca zápas ukončil a fanúšikovia Slovana museli po zásahu ťažkoodencov štadión opustiť. Na trávniku došlo k potýčkam, jedného účastníka museli ošetriť priamo na ploche.

Bratislavský futbalový klub obviňuje trnavského organizátora z toho, že nezvládol organizáciu. Potýčky medzi ultras Slovanu a Spartaka totiž nie sú žiadnou novinkou. Na zápasoch majú oddelené sektory a prichádzajú aj odchádzajú samostatnými vchodmi, situáciu vždy kontroluje polícia.

Vzhľadom na drsný slovník odporúčame pozerať nasledujúce video bez zvuku.

Zdroj: Markíza

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie