VIDEO: Čínska Alibaba zavádza automat na autá

  • Čínsky e-shop Alibaba prichádza s unikátnou novinkou - automat na autá
  • Pár kliknutí v aplikácii bude stačiť na to, aby si si mohol objednať testovaciu jazdu alebo auto reálne kúpiť
  • Súčasťou automatu budú prevažne luxusné značky, ako Audi, BMW alebo Maserati
automat-alibaba-nahlad
Youtube
  • Čínsky e-shop Alibaba prichádza s unikátnou novinkou - automat na autá
  • Pár kliknutí v aplikácii bude stačiť na to, aby si si mohol objednať testovaciu jazdu alebo auto reálne kúpiť
  • Súčasťou automatu budú prevažne luxusné značky, ako Audi, BMW alebo Maserati

Ešte nedávno sme si zvykali nakupovať cez internet oblečenie či spotrebnú elektroniku, dnes sú to už aj potraviny či lieky. Podľa čínskeho giganta, e-shopu Alibaba, však nastala doba, kedy cez internet môžeme pohodlne nakupovať aj automobily či motocykle. A že to s online predajom myslia smrteľne vážne, svedčí aj fakt, že už v januári 2018 v mestách Shanghai a Nanjing bude nákup auta cez internet a jeho jednouché vyzdvihnutie realitou vďaka jedinečnému automatu.

Vďaka automatu už zákazník nebude nútený po svojho štvorkolesového tátoša utekať do špecializovaného obchodu, ale vďaka aplikácii Taobao si odfotí model auta, ktoré sa mu zapáči hoci aj na ulici a môže si rovno objednať testovaciu jazdu. Možnosť nákupu je tu však obmedzená na určitú skupinu ľudí. Luxus z online kúpy BMW, Audi, Maserati Mercedes-Benz alebo Fordu, si bude môcť dopriať len člen premium klubu (Alibaba Super Member) a obmedzenia sú jasné. Dané auto si môže zákazník odtestovať len jediný raz a do dvoch mesiacov takýchto testovacích jázd nesmie byť viac ako päť. A ako to presne funguje?

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Tech in Asia/Youtube

Zákazník s prémiovým účtom má možnosť vybrať si z ponuky áut v e-shope alebo jednoducho odfotiť na ulici model, ktorý sa mu páči a aplikácia ho následne sama rozozná. Ďalej zadá do aplikácie Taobao svoje základné informácie, fotografiu a stanoví si dátum svojej testovacej jazdy, prípadne automobil rovno kúpi. V prípade Alibaba Super Member dokonca nemusí platiť žiadny depozit.

Potom už stačí len zájsť k najbližšiemu automatu, nechať technológiu zoskenovať si tváričku, aby správne priradila vybraný model auta a trojdňová testovacia jazda sa môže začať. Pred skončením jazdy aplikácia zákazníka vyzve, či si chce model rovno kúpiť, prípadne má záujem naplánovať si ďalšiu testovaciu jazdu.

60 jedinečných modelov je k dispozícii zákazníkom, ktorí dostanú z automatu ten správny už do dvoch minút. Takýto spôsob predaja však nie je úplnou novinkou. Automat už nejaký čas využíva americká spoločnosť Carvana, ktorá však predáva ojazdené autá. Už v marci otvorila osemposchodovú budovu s tridsiatkou vybraných modelov v meste San Antonio v Texase. Je to teda hudba budúcnosti alebo mimoriadne príjemná realita?

Zdroj: telegraph.co.uk, techcrunch.com, Youtube

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech