VIDEO: Vážna nehoda F1. Pilot formuly zbĺkol v plameňoch

  • Horiace auto sa pri náraze roztrhlo na dve časti
  • Strávil v ňom približne 10 sekúnd, kým sa mu z neho podarilo vyskočiť
BeFunky-collage-40
Youtube/ClubConductoresTV
  • Horiace auto sa pri náraze roztrhlo na dve časti
  • Strávil v ňom približne 10 sekúnd, kým sa mu z neho podarilo vyskočiť

Pretekár motoristickej formuly 1 Romain Grosjean vyviazol z hrôzostrašne vyzerajúcej nehody počas nedeľňajšej Veľkej ceny Bahrajnu pravdepodobne iba s niekoľkými popáleninami. Tridsaťštyriročný Francúz po kolízii v úvode pretekov skĺzol z trate a po náraze do bariéry jeho monopost zachvátili plamene.

V horiacom aute, ktoré sa pri náraze roztrhlo na dve časti, strávil približne 10 sekúnd, kým sa mu z neho podarilo vyskočiť. Pri úteku z „horiaceho pekla“ preskakoval plamene, kým mu nepomohli záchranári. Zakrátko sa spoločne s hlavným lekárom pretekov objavil v televízii. Vyzeral otrasený, ale nebolo na ňom vidieť, či bezprostredne utrpel nejaké zranenia.

Preteky boli prerušené, jazdci odišli do boxov a vystúpili z monopostov. Pretekári a členovia tímov stáli a tlieskali, keď zazreli obrázky, na ktorých Grosjean preskakuje bariéru postriekaný haciacim prístrojom.

Podľa šéfa tímu Haas Günthera Steinera, ktorého farby Grosjean háji, je Francúz v poriadku. „Nechcem učiniť lekárske vyhlásenia, ale má ľahké popáleniny na rukách a členkoch. Je, samozrejme, otrasený. Chcem sa poďakovať záchranárom za rýchly zásah. Maršáli a ľudia z FIA odviedli skvelú prácu,“ uviedol Steiner podľa webu F1.sk.

 

Správu budeme aktualizovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech